Ceny prądu w 2020 roku

W grudniu 2019 roku oraz w styczniu obecnego roku prezes URE, na wniosek przedsiębiorców, zatwierdził nowe taryfy na sprzedaż energii elektrycznej. W konsekwencji ceny prądu dla gospodarstw domowych (grupa G11) będą wyższe średnio o ok. 9 złotych miesięcznie.

Natomiast odbiorcy w grupach taryfowych G12, którzy zużywają znacznie więcej energii elektrycznej niż przeciętny odbiorca, zapłacą odpowiednio więcej. Średni wzrost płatności dla wszystkich grup taryfowych w gospodarstwach domowych wyniesie 11,6 proc.

Nowe ceny prądu

URE podaje, iż w połowie grudnia 2019 roku Prezes Urzędu Regulacji Energetyki zatwierdził taryfę Operatora Systemu Przesyłowego (PSE), pięciu największych dystrybutorów energii elektrycznej (tj. PGE Dystrybucja, Tauron Dystrybucja, Enea Operator, Energa Operator, innogy Stoen Operator) oraz taryfę na sprzedaż energii sprzedawcy z urzędu - Tauron Sprzedaż. 30 grudnia zakończyły się postępowania w sprawie taryf dla spółek Enea i Energa Obrót, a 3 stycznia bieżącego roku regulator zatwierdził taryfę PGE Obrót.

-„Każdy z czterech sprzedawców może wprowadzić nowe stawki opłat za energię elektryczną dla gospodarstw domowych, w stosunku do których będzie stosował taryfę zatwierdzaną przez prezesa URE, najwcześniej po 14 dniach od ich opublikowania przez regulatora. Oznacza to, że Tauron Sprzedaż mógł wprowadzić podwyżki od 1 stycznia br., Energa Obrót i Enea od 14 stycznia br., a PGE Obrót od 18 stycznia br. Jednocześnie, nowe taryfy będą obowiązywały w terminach wnioskowanych przez przedsiębiorstwa: dla Enei i PGE Obrót - do 31 marca 2020 r., natomiast taryfy Energa Obrót i Tauron Sprzedaż - do końca 2020 roku" – możemy przeczytać w komunikacje URE.

Przypomnijmy, że w grudniu 2019 roku URE wydał decyzję o nowych taryfach dla sprzedawców energii elektrycznej na 2020 rok. Podczas konferencji prasowej, która odbyła się 17 grudnia, prezes URE Rafał Gawin poinformował o podniesieniu stawek dla Tauronu, nie informował wówczas o podwyżkach cen za prąd u pozostałych sprzedawców (Energa, Enea, PGE).

Portal Zycie pisał również o… PRACOWNICY BĘDĄ MOGLI WZIĄĆ NAWET PÓŁ ROKU URLOPU? RESORT ROZWOJU ROZWAŻA WPROWADZENIE REWOLUCYJNEGO POMYSŁU

Jak informował portal Życie: ALE NUMER, NAWET 4 TYSIĄCE ZŁOTYCH WIĘCEJ MIESIĘCZNIE DO EMERYTURY. CO ZROBIĆ, BY OTRZYMAĆ DODATKOWE PIENIĄDZE

Przypomnij sobie o…PRZEŁOM W SPRAWIE CZTERNASTEJ EMERYTURY. MINISTER RODZINY ZDRADZA, KIEDY PIENIĄDZE TRAFIĄ DO EMERYTÓW