Pierwszy raz o tym zdumiewającym pomyśle usłyszeliśmy już kilka miesięcy temu. Idea, aby administracyjnie oddzielić Warszawę od reszty województwa mazowieckiego wydawała się nierealna. Większość osób spodziewała się, że po pierwszych groźbach, partia Jarosława Kaczyńskiego zrezygnuje z tej wątpliwej koncepcji.

Jednak okazuje się, że PiS nie ustępuje. Pomysł znowu pojawił się na ustach polityków z Prawa i Sprawiedliwości. Przewodniczący komitetu wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski poinformował, że po przyszłorocznych wyborach prezydenckich jego partia przedstawi pomysł podziału województwa mazowieckiego.

Według abstrakcyjnych planów partii Kaczyńskiego na terenie Warszawy i kilku sąsiednich powiatów miałoby powstać województwo warszawskie. Wiadomo wszakże, że warszawiacy niechętnie głosowali na PiS w wyborach parlamentarnych. Oddzielenie stolicy od województwa mazowieckiego mogłoby poprawić statystycznie notowania PiS-u w pozostałych mazowieckich powiatach.

Z planów partii rządzącej wynika, że automatycznym marszałkiem województwa warszawskiego zostałby Rafał Trzaskowski, obecny prezydent Warszawy.

Obecny marszałek województwa mazowieckiego nie szczędzi słów krytyki pod adresem nowego, wywrotowego planu partii Jarosława Kaczyńskiego.

– PiS nie przebiera w środkach. Jak widać, frustracja po przegranych na Mazowszu wyborach jest tak wielka, że są gotowi rozbić region tylko po to, aby przejąć w nim władzę. Nie udało się w demokratycznych wyborach, to może uda się, dzieląc Mazowsze i wyjmując z niego Warszawę. Przyznam szczerze, że ciągle nie mogę uwierzyć w realność tych zapowiedzi – komentuje zamiary PiS Adam Struzik w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną”.

Przypomnij sobie o… GIS OSTRZEGA PRZED JEDZENIEM JAJEK TEJ POPULARNEJ MARKI. W WIELU PARTIACH WYKRYTO SALMONELLĘ

Jak informowal portal Zycie: POPULARNY BANK ZNIKNĄŁ DZISIAJ Z POLSKIEGO RYNKU! CO SIĘ STANIE Z JEGO KLIENTAMI

Portal Zycie pisal równiez o… SETKI TYSIĘCY PRALEK DO WYMIANY, MOGĄ WYWOŁAĆ POŻAR. OTO OFICJALNY KOMUNIKAT PRODUCENTA