Prowadzący kultowy program dla majsterkowiczów tydzień temu obchodził 96. urodziny. Niedługo po nich źle się poczuł. Adam Słodowy trafił do warszawskiego szpitala, w którym zmarł wieczorem 10 grudnia.

Smutną informację potwierdziła jego żona Bożena. Małżonka Adama Słodowego opowiedziała, że problemy ze zdrowiem męża rozpoczęły się 4 lata temu, kiedy przeszedł udar. Od tego momentu Słodowy nie wrócił do dawnej sprawności.

Adam Słodowy sławę zdobył dzięki niezapomnianemu programowi „Zrób to sam”, który emitowany był przez Telewizję Polską. Słodowy był gospodarzem programu w latach 1959 – 1983. W tym czasie na antenie pojawiło się 505 odcinków.

W czasach PRL-u „Zrób to sam” stało się ogromnym przebojem już od pierwszego odcinka. Adam Słodowy pokazał w pierwszym epizodzie, jak zrobić karmnik dla ptaków. W każdej kolejnej odsłonie programu dla majsterkowiczów, Adam Słodowy pokazywał jak z najbardziej niepozornych i ogólnie dostępnych rzeczy zrobić świetne zabawki i inne przedmioty do codziennego użytku.

W czasach ciągłych niedoborów, jakich doświadczali Polacy w PRL-u, program Adam Słodowego był nieocenionym źródłem inspiracji i wiedzy, jak z niczego zrobić coś wspaniałego. Na jego programie wychowało się kilka pokoleń Polaków, wdzięcznych prowadzącemu za jego rady i inspiracje. Uczył ich kreatywności, samodzielności i odpowiedzialności.

Telewizyjny gwiazdor nie pracował jedynie przy programie „Zrób to sam”. Współtworzył również kultowy serial animowany dla dzieci „Pomysłowy Dobromir”. Napisał też scenariusz do serii filmów animowanych „Pomysłowy wnuczek”.

Prowadzący „Zrób to sam” pisał też książki o majsterkowaniu oraz o motoryzacji. Spod jego pióra wyszły takie pozycje, jak: „Lubię majsterkować”, „Budowa samochodu amatorskiego”, „Podręcznik kierowcy amatora”, „To wcale nie jest trudne”.

Przypomnij sobie o… NIEZWYKŁE ODKRYCIE WE WROCŁAWIU, ZNALEZIONO PIERWSZY POWOJENNY POLSKI FILM

Jak informował portal Życie: NIE MA JUŻ Z NAMI HANNY POLK, POLSKIEJ AKTORKI, KTÓRĄ ZNALIŚMY PRZEDE WSZYSTKIM Z SERIALU "KLAN"

Portal Życie pisał również o… JASNOWIDZ JACKOWSKI UJAWNIA SWOJĄ SZCZEGÓLNĄ WIZJĘ. JAK NAPRAWDĘ WYGLĄDAŁA NOC ZAGINIĘCIA WOŹNIAKA-STARAKA