Projekt ustawy o zwolnieniu emerytur z podatku trafił właśnie do Sejmu. Wprowadzenia nowych zasad odnośnie świadczeń dla seniorów chce Władysław Kosiniak-Kamysz, szef Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Lider Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz wierzy, że ustawa zostanie wprowadzona ponad podziałami partyjnymi w Sejmie. Według niego wszyscy posłowie powinni się zjednoczyć, by odmienić los polskich emerytów.

Szef Polskiego Stronnictwa Ludowego na łamach „Super Expressu” zapowiedział, że obywatelski projekt ustawy, który zakłada zwolnienie emerytur z podatku, niebawem trafi na sejmową Komisję Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz podkreśla, że wszyscy politycy powinni się zjednoczyć, aby wprowadzić nowe prawo. Dzięki temu w kieszeni polskich emerytów każdego miesiąca pozostanie nawet kilkaset złotych więcej. Polityk podkreśla:

Liczę, że PO, Lewica, ale też PiS poprą projekt, dzięki którym milionom emerytów zostanie nawet kilkaset złotych więcej w portfelu. Nie wyobrażam sobie, aby Schetyna, Czarzasty czy Kaczyński nie poparli tej ustawy ponad podziałami.

Władysław Kosiniak-Kamysz tłumaczy, że wejście w życie projektu emerytur bez podatków świetnie wpisze się w narrację Prawa i Sprawiedliwości o państwie dobrobytu. Z tego powodu polityk wierzy, że rząd spojrzy przychylnie na jego pomysł.

W tej chwili nad projektem pochyla się polski Sejm. Pod koniec listopada odbyło się jego pierwsze czytanie.

Warto wspomnieć, że emeryci już wcześniej proponowali polskiemu rządowi zwolnienie ich świadczeń z podatków. Kwestia ta została podniesiona m.in. w chwili wprowadzenia „trzynastki”, czyli dodatkowej wypłaty dla wszystkich emerytów.

Dzięki zwolnieniu emerytur z podatków, seniorzy mogliby zyskać więcej pieniędzy na życie. Na razie rząd postanowił jednak pobierać niższe podatki od świadczeń. Na początku października stawka podatku PIT została zmniejszona z 18 do 17 proc.

Portal "Życie" informuje także... ZUS OBNIŻYŁ EMERYTURĘ JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO. POMIMO TEGO, PREZES NADAL DOSTAJE CO MIESIĄC KOKOSY

Na portalu "Życie" dowiesz się... PILNA WIADOMOŚĆ OD SAMORZĄDÓW, NIE MA PIENIĘDZY NA PENSJE. CZY TO OZNACZA BRAK WYPŁAT TUŻ PRZED ŚWIĘTAMI

Warto sobie przypomnieć... SPOSÓB NA EMERYTURĘ WYŻSZĄ O KILKASET ZŁOTYCH? TEGO NIE MOŻNA PRZEGAPIĆ!