Kilkanaście zakładów pogrzebowych należących do dwóch dużych firm zostało oblanych kwasem masłowym w środę w nocy. Siedziby zakładów mieściły się we Wrocławiu oraz Jelczu-Laskowicach. Jaka była przyczyna?

- Podejrzewamy, że to akt nieuczciwej konkurencji – powiedział Artur Stranin, menedżer pokrzywdzonej firmy Archon, w rozmowie z Gazetą Wrocławską.

- Pracownica naszego punktu w Jelczu- Laskowicach po zatruciu oparami kwasu musiała trafić po opiekę lekarzy.

Okazuje się, że sprawca ataku nie tylko sprawił problem całej firmie, jej pracownikom oraz klientom, ale także mieszkańcom okolicy. Wszędzie wokół roznosi się odór.

„Na ulicy Curie-Skłodowskiej smród jest nie do zniesienia” – pisze jeden z internautów.

We Wrocławiu ucierpiało aż dziesięć punktów, w Jelczu-Laskowicach jeden.

- Otrzymaliśmy zgłoszenie, że w kilku punktach Wrocławia zakłady pogrzebowe zostały zanieczyszczone nieznaną substancją, powodującą dolegliwości zapachowe – mówi przedstawiciel policji we Wrocławiu, Dariusz Rajski.

- We Wrocławiu nikt nie ucierpiał, nie było też żadnych zniszczeń.

Krzysztof Zaporowski, rzecznik policji na Dolnym Śląsku, potwierdza, że do pracownicy zakładu w Jelczu-Laskowicach wezwano pogotowie ratunkowe.

Na całe szczęście pracownica nie musiała być hospitalizowana – udzielono jej doraźnej pomocy w karetce, a następnie kobieta została na miejscu.

Sprawcy póki co są niezidentyfikowani. Jeśli jest to istotnie nieuczciwa konkurencja, to mamy do czynienia z art. 3 ust. 1 ustawy z 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji. Przedstawiono w nim definicję czynu nieuczciwej konkurencji jako podjęcie działania niezgodnego z prawem lub dobrymi obyczajami, jeśli zagraża bądź narusza interes innego przedsiębiorcy lub klienta.

Przypomnij sobie o… MAŁASZYŃSKI ZAMIEŚCIŁ WZRUSZAJĄCY WPIS W MEDIACH. "WCIĄŻ CIĘ KOCHAM"

Jak informował portal Życie: LECH WAŁĘSA TRAFIŁ DO SZPITALA. CO ZE STANEM ZDROWIA BYŁEGO PREZYDENTA

Portal Życie pisał również o… ZAGINĄŁ NASTOLATEK. ZROZPACZONA RODZINA POSZUKUJE CHŁOPAKA, KTÓRY NIE WRÓCIŁ ZE SZKOŁY DO DOMU