Wiele osób poszukuje źródeł dodatkowej gotówki. Choć brzmi to absurdalnie, obecnie można zarobić na… odejściu z banku.

Wszystko dlatego, że jeden z banków będzie zamykać wszystkie rachunki klientów indywidualnych. Stanie się to już pod koniec listopada. Osoby, które chcą odzyskać swoje pieniądze, powinny zgłosić się do banku. Mogą otrzymać dodatkową gotówkę.

Jak zdobyć dodatkowe środki, o których mowa?

Już od 29 listopada 2019 roku rachunki bankowe klientów detalicznych przestaną istnieć. Bank chce się skupić na klientach biznesowych. Proponuje możliwość zamknięcia konta za porozumieniem stron, co pozwoli na otrzymanie kilkuset złotych.

Na zamknięciu rachunku bankowego „zarobić” można 600 zł brutto. Jeśli posiada się grupowe ubezpieczenie DOM w Generali oraz ubezpieczenia na życie lub pracę w TU Ergo Hestia – jeszcze więcej, po 200 zł brutto za wypowiedzenie każdego z nich.

Sprawa trwa od początku 2019 roku. Obecnie ponownie wydłużono czas na złożenie wypowiedzenia, a bank proponuje w zamian jeszcze większe pieniądze niż wcześniej.

DNB Bank Polska, o którym mowa, to bank działający w Polsce od 2002 roku. Pod obsługą ma duże firmy oraz sektor publiczny. Jego właścicielem jest Grupa DNB z Norwegii, która działa w 19 krajach. Akcje Grupy DNB notowane są na giełdzie w Oslo.

Zysk netto DNB Banku Polska w 2018 roku wynosił 68,2 mln zł. To niższy wynik niż w 2017 roku – wtedy mógł się pochwalić zyskiem netto w wysokości 77,7 mln zł.

Bank już od 17 grudnia nie będzie obsługiwać klientów gotówkowych. Od 17 grudnia klienci zainteresowani produktami hipotecznymi będą obsługiwani w Centrali Banku, tj. przy ul. Postępu 15C w Warszawie – na 9 piętrze budynku.

Osoby indywidualne, które mają kredyty hipoteczne, nie muszą się martwić - marża zostanie na obecnym poziomie do końca obowiązywania umowy kredytowej.

Przypomnij sobie o… NOWE ZASADY DLA SENIORÓW! ZOSTANIE WPROWADZONA TZW. EMERYTURA PODSTAWOWA

Jak informował portal Życie: POLSKA SIATKARKA MAŁGORZATA NIEMCZYK KOMENTUJE OBECNĄ SYTUACJĘ W REPREZENTACJI: JESTEM ZBULWERSOWANA PRZEDŁUŻENIEM KONTAKTU Z JACKIEM NAWROCKIM

Portal Życie pisał również o… BOLĄCZKA LOKATORÓW WYNAJMOWANYCH MIESZKAŃ! PRZEZ TAKI ZAPIS W UMOWIE NAJMU MOGĄ SZYBKO TRAFIĆ NA BRUK