Rzadko który człowiek potrafi w pełni zachować zimną krew w sytuacjach stresowych, a jeszcze rzadziej w sytuacjach zagrożenia życia. Spotkać taką osobę we wspomnianej sytuacji jest jeszcze rzadszym zjawiskiem. Zdarzenie, które spotkało opiekunów spacerujących z dzieckiem w Szczecinku, można śmiało określić mianem „cudu”.

Zobacz również: CZTERY DOBY POSZUKIWAŃ GRZYBIARZA. CO STAŁO SIĘ Z 81-LATKIEM?

Do tej niebezpiecznej sytuacji doszło w poniedziałek w Szczecinku. Wózek z bezbronnym niemowlęciem, z którego na chwilę spuścili wzrok jego opiekunowie, niebezpiecznie zaczął toczyć się w kierunku ruchliwej jezdni. Na szczęście tą drogą jechał kurier UPS, który widząc tę sytuację, zareagował błyskawicznie. Najpierw zmienił pasy ruchu i ustawił się wzdłuż chodnika, tak aby wózek z niemowlęciem uderzył bezpośrednio w bok jego pojazdu. Dzięki interwencji kuriera, dziecko nie wyjechało na ulicę wprost pod koła jadącego z naprzeciwka pojazdu.

Kierowca pytany o całe to zajście odpowiedział:

– [..] Myślę, że każdy w mojej sytuacji postąpiłby podobnie. Mam małą córeczkę, więc myślę, że zadziałał instynkt ojcowski.

Skromny kurier stał się prawdziwym bohaterem nie tylko dla samego dziecka i opiekunów, ale również dla społeczności internetowej, która w bardzo pochlebnych słowach komentowała jego zachowanie.

Zobacz również: DBA O EKOLOGIĘ I ZDROWY TRYB ŻYCIA. AKTORKA POJECHAŁA NA ZAKUPY DO BUTIKU NA ROWERZE

Źródło: „pikio.pl”