Na filmie opublikowanym przez naukowców widać, że kiedy komórka męska i żeńska łączą się w nowe życie, następuje rozbłysk. Co jest powodem? W momencie poczęcia nowego życia, komórka jajowa wypuszcza duże ilości cynku, tworzy on „iskrę” widoczną przy użyciu mikroskopu.

– „To było niewiarygodne(…) Obserwowanie cynku promieniującego na zewnątrz w eksplozji z każdej ludzkiej komórki jajowej zapierało dech w piersiach” – powiedziała Teresa Woodruff, profesor położnictwa i ginekologii na wydziale medycznym wspomnianej uczelni.

Badacze odnotowali takie „cynkowe iskry” już wcześniej, w przypadku komórek jajowych myszy, jednakże nigdy nie obserwowano tego procesu u istot ludzkich.

– „Cała biologia zaczyna się z chwilą zapłodnienia”- podsumowała Woodruff, podkreślając, iż poczęcie człowieka nadal pozostaje wielką tajemnicą.

Na portalu "Życie" dowiesz się również o... NOWOŚĆ W POLSKIEJ SŁUŻBIE ZDROWIA. INTERNETOWE KONTO PACJENTA - CO TO I CZY TRZEBA JE ZAŁOŻYĆ

Warto sobie przypomnieć... WSTRZĄSAJĄCE ODKRYCIE NAUKOWCÓW. NAWYK, KTÓRY UWAŻANY JEST ZA ZDROWY, MOŻE PROWADZIĆ DO POWAŻNEJ CHOROBY

Na portalu "Życie" pisaliśmy o: TO NIE BYŁY SPOKOJNE ŚWIĘTA NA PODHALU. AKCJA RATOWNICZA NA JEDNYM Z WYCIĄGÓW