Na nagraniu z interakcji udostępnionym online starszy mężczyzna, który używał dwóch lasek, zaczął przechodzić przez ulicę z innymi pieszymi, którzy szybko go minęli. Zanim dotarł do połowy skrzyżowania, światła wydawały się zmieniać, a wokół niego powoli zaczął poruszać się ruch uliczny.

Dyżurny policjant drogowy Qin Weijie pomaga starszemu dżentelmenowi, który usiłuje przejechać przez ruchliwe skrzyżowanie w pobliżu wiaduktu Sanhui w Mianyang w prowincji Syczuan w Chinach

Policjant drogówki, zidentyfikowany jako Qin Weijie, podszedł do mężczyzny i odbył z nim krótką rozmowę, zanim go podniósł. Policjant następnie niósł mężczyznę na plecach przez siedem pasów ruchu, gdy samochody zatrzymywały się, aby przepuścić tę parę.

Materiał filmowy, podobno przechwycony przez CCTV w Mianyang, został udostępniony przez oficjalne konto Weibo Brygady Policji Ruchu Drogowego w Mianyang, które opisało to jako „scenę rozgrzewającą serce”.

W kolejnym filmie nakręconym z przejeżdżającego samochodu wydawało się, że para czekała na środku drogi, zanim próbowała przekroczyć pasy ruchu poruszającego się w przeciwnym kierunku. Widzowie na Weibo wyrażali zdziwienie, że samochody czekały, aż mężczyźni przejadą bez sygnału klaksonów, i pochwalili policjanta za jego pomoc.


YouTube/ euronews

Co o tym sądzicie? Czy gdyby policjant nie pomógł starszemu panu, kierowcy zaczęliby go omijać na przejściu dla pieszych jak nieruchomą kłodę? Jak widać na nagraniu, kierujący w swoim zniecierpliwieniu, ruszyli w drogę zanim policjant ze staruszkiem na plecach zdążyli zejść z ulicy!

O tym się mówi: Jak teraz żyje Jerzy Połomski. Legenda polskiej muzyki trafił do domu opieki. Dlaczego tak się stało

Zerknij też i tutaj: Nad Morzem Bałtyckim uchwycono niezwykłe zjawisko atmosferyczne, które przeraziło wiele osób. Opublikowane zdjęcia robią wrażenie

Nie przegap: Maciej Stuhr opublikował w sieci zdjęcie, które dosłownie zmroziło jego fanów. Co się stało? Widok twarzy aktora może przyprawić o zawał serca