Kilka dni temu odbyło się w Sejmie posiedzenie Parlamentarnego Zespołu ds. Sanitaryzmu. Poruszane były między innymi kwestie związane ze szczepieniami przeciwko COVID-19 wśród dzieci i młodzieży. Nikt nie spodziewał się opinii Rzecznika Praw Dziecka na ten temat. Jego słowa wywołały prawdziwą burzę.

Mateusz Morawiecki skomentował słowa Rzecznika Praw Dziecka

Rzecznika Praw Dziecka, Mikołaj Pawlak, zadał pytanie specjalistom działającym w Radzie Medycznej dotyczące szczepień przeciwko COVID-19 wśród dzieci.

Czy jest prawnie dopuszczalne eksperymentowanie z udziałem dzieci, bo de facto jesteśmy w fazie eksperymentu. Eksperymentowanie z udziałem dzieci?

- spytał Mikołaj Pawlak.

Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak/YouTube @Janusz Jaskółka
Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak/YouTube @Janusz Jaskółka

Tak postawione pytanie wprawiło w osłupienie wielu ekspertów, w tym obecnego na miejscu prof. Andrzeja Horban, czy posłankę Annę Marię Siarkowską, która ostatnio zajmowała się kwestią umożliwienia dzieciom dostępu do szczepionki przeciw COVID-19.

Padły ostre słowa z ust premiera

Premier Mateusz Morawiecki odniósł się do słów Mikołaja Pawlaka i stwierdził, że jego opinia nie jest głosem całego rządu, czy Prawa i Sprawiedliwości. Radykalne stwierdzenia Pawlaka są jedynie jego prywatną opinią.

Tak jak w społeczeństwie, tak w naszym obozie, są osoby, które mają radykalne poglądy na temat szczepień

- podsumował premier Mateusz Morawiecki i zachęcił do szczepień przeciwko COVID-19.

Mateusz Morawiecki. Źródło: youtube.com
Mateusz Morawiecki. Źródło: youtube.com
Mateusz Morawiecki. Źródło: youtube.com

A wy co myślicie na temat słów Mikołaja Pawlaka? Czy polityk przesadził?

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ZYCIE.NEWS”: MARTYNA WOJCIECHOWSKA W KOŃCU UJAWNIŁA KULISY ROZSTANIA Z PRZEMYSŁAWEM KOSSAKOWSKIM. ICH MAŁŻEŃSTWO SKOŃCZYŁO SIĘ Z DNIA NA DZIEŃ. CO SIĘ STAŁO

PORTAL INFORMACYJNY „ZYCIE.NEWS” PISAŁ RÓWNIEŻ O: MARYLA RODOWICZ CZEKAJĄ SPORE ZMIANY PO ROZWODZIE? KRÓLOWA POLSKIEJ ESTRADY DOSTAŁA NIESAMOWITE ZAPROSZENIE Z CZECH. MA TO ZWIĄZEK Z PEWNYM MĘŻCZYZNĄ

PORTAL INFORMACYJNY “ZYCIE.NEWS” INFORMOWAŁ TAKŻE O: MAŁGORZATA ROZENEK-MAJDAN PODZIELIŁA SIĘ ZASKAKUJĄCĄ INFORMACJĄ. NAJMŁODSZY SYN SPRAWIA JEJ JUŻ PIERWSZE PROBLEMY WYCHOWAWCZE. CO SIĘ WYDARZYŁO