W jednym z ostatnich wydań „Wiadomości” na TVP1 doszło do kuriozalnej sytuacji, która stała się głównym tematem w mediach społecznościowych.

Spora wpadka podczas ostatniego serwisu „Wiadomości TVP”

W sobotnim wydaniu „Wiadomości” na TVP pojawił się materiał przedstawiający nowe plany Ministerstwa Zdrowia – między innymi zniesienie limitów do specjalistów oraz badań profilaktycznych dla pacjentów powyżej 40. roku życia.

Oznacza to, że już od 1 lipca Polacy powinni bez problemu uzyskać specjalistyczną poradę lekarską, a osoby które ukończyły 40. lat mogą wykonać specjalistyczne badania.

Profilaktyka 40 plus. Źródło: youtube.com
Profilaktyka 40 plus. Źródło: youtube.com
Profilaktyka 40 plus. Źródło: youtube.com

Ministerstwo zdrowia przygotowało specjalne zestawy badań dla kobiet i mężczyzn oraz dodatkowe – niezależne od płci.

Zmiana ta nie jest jednak wprowadzona na stałe. Tymczasowe zniesienie limitów potrwa do końca 2021 roku.

Widzowie nie mogli uwierzyć własnym oczom

Telewizja Polska nagrała wyczerpujący materiał, dzięki któremu Polacy mogli dowiedzieć się, jak będzie wyglądać odświeżony Polski Ład.

Ku zaskoczeniu widzów, w pewnym momencie na ekranie pojawił się kadr z badania zawierającego kompletne dane pewnej pacjentki. Widzowie mogli zobaczyć imię, nazwisko, PESEL, datę urodzenia oraz wyniki badań kobiety.

Internauci byli oburzeni tym widokiem. Uważają, że zarówno Telewizja Polska, jak i szpital, w którym kobieta wykonywała badanie, naruszyli rozporządzenie RODO.

To również może Cię zainteresować: NIEPRAWDOPODOBNE CO MIŁOŚĆ POTRAFI ZROBIĆ Z CZŁOWIEKIEM. PEWNA ZCHOROWANA STARUSZKA ZROBIŁA WSZYSTKO, BY UJRZEĆ SWĄ UKOCHANĄ, NIENARODZONĄ PRAWNUCZKĘ

Portal „Życie” pisał również o: PIERWSZA DAMA STANÓW ZJEDNOCZONYCH WYPOWIEDZIAŁA SIĘ NA TEMAT KRÓLOWEJ ELŻBIETY. PADŁY GORZKIE SŁOWA Z UST ÓWCZESNEJ PREZYDENTOWEJ

Jak informował również portal „Życie”: INTERNAUCI SĄ ZACHWYCENI TYM MINIATUROWYM DOMKIEM W ŚRODKU LASU. WNĘTRZE REZYDENCJI JEST ZASKAKUJĄCO PRAKTYCZNE. UROCZO, ELGANCKO I STYLOWO