Nie jest niczym nowym fakt, że wraz z początkiem roku musimy liczyć się ze wzrostem cen, nie tylko za produkty, ale i za usługi. Jak zatem będzie przedstawiać się pod tym względem 2021 rok?

Musimy przygotować się na spore podwyżki!

Jak informuje portal Money, najważniejsze decyzje w tej sprawie podwyżek cen prądu zostały już podjęte. Klamka zapadła, a my musimy liczyć się z dość sporym wzrostem cen.

- Regulator zakończył postępowania i zatwierdził spółkom Enea, PGE Obrót oraz Tauron taryfy na sprzedaż energii elektrycznej dla odbiorców w gospodarstwach domowych korzystających z oferty tzw. sprzedawcy z urzędu – przekazał dziś Urząd Regulacji Energetyki.

Jak się okazuje, odbiorcy korzystający z usług PGE muszą się spodziewać podwyżek o około 3,6%, natomiast Enea zapowiada podwyżki o 3,5%. Ceny prądu dostarczanego przez Tauron skoczą o 3,55%!

O ile więcej zapłacimy?

Oznacza to, że gospodarstwa domowe muszą się liczyć ze wzrostem rachunków o około 1,5 zł miesięcznie. Przedsiębiorstwa i zakłady produkcyjne odczują te podwyżki o wiele bardziej.

Okazuje się jednak, że to nie wszystkie podwyżki związane z prądem, jakie czekają nas od przyszłego roku. Już od pierwszego stycznia zapowiedziana jest bowiem podwyżka opłaty OZE, która ma teraz wynieść 2,20 zł/MWh. Dodana zostanie także opłata mocowa, która dla gospodarstw domowych będzie kształtować się na poziomie ponad 10 zł na miesiąc.

Według szacunków przedstawionych przez analityków mBanku, rachunki za prąd w 2021 roku wzrosną o około 12-13%!

Jak informował portal "Życie": W JAKI SPOSÓB MOŻEMY PODRÓŻOWAĆ POCZAS NADCHODZACYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA? JAKICH OBOSTRZEŃ POWINNI PRZESTRZEGAĆ KIEROWCY

Przypomnij sobie: CENY KARPIA NA WIGILIĘ 2020 MOGĄ ZASKOCZYĆ POLAKÓW? ILE TRZEBA BĘDZIE ZAPŁACIĆ ZA KILOGRAM TEJ RYBY? W WIELU SKLEPACH NIE KUPIMY ŻYWEGO KARPIA

Portal "Życie" pisał również: JUŻ WIADOMO, JAKA POGODA NASTANIE W BOŻE NARODZENIE I STYCZNIU 2021! CZY UCZNIOWIE BĘDĄ MIELI BIAŁE FERIE ZIMOWE? SYNOPTYCY PODALI NAJNOWSZĄ PROGNOZĘ