Jak doskonale wiemy, już niebawem bowiem na przełomie stycznia oraz lutego w naszym kraju mają rozpocząć się masowe szczepienia przeciwko koronawirusowi. Jak jednak dokładnie będzie wyglądać cała procedura?

Jak będą przebiegać szczepienia?

Jak informuje portal Money, już dziś premier Mateusz Morawiecki ma zabrać głos na temat szczepień przeciwko koronawirusowi! Jak się okazuje pierwsze szczepienia mogą być możliwe już w połowie stycznia, jednak wszystko zależy od decyzji Europejskiej Agencji Leków.

Jako pierwsi zaszczepieni zostaną medycy oraz osoby powyżej 75. roku życia, które najbardziej zagrożone są powikłaniami spowodowanymi zakażeniem koronawirusa. Jak informuje Główny Urząd Statystyczny obecnie w naszym kraju żyje około 2,7 miliona takich osób.

Co więcej, do szczepień oprócz placówek Podstawowej Opieki Zdrowotnej maja być zaangażowane także samorządy. To one będą odpowiedzialne za koordynację przebiegu szczepień na terenie całego kraju.

NFZ zbiera informacje!

Lekarze są obecnie zobowiązani do przekazania Narodowemu Funduszowi Zdrowia swojej dostępności w weekendy. Dodatkowo specjalne ankiety dostali także dyrektorzy wszystkich placówek medycznych. Są oni zobowiązani do określenia ilości personelu oraz sprzętu jakim dysponują. Wszystko to po to, aby usprawnić proces szczepień Polaków.

Na ten moment rząd nie przewiduje jednak wprowadzenia takich rozwiązań do jakich posunęło się wiele europejskich krajów, np. Niemcy. Oznacza to, że w Polsce nie będą na ten moment organizowane specjalne centra szczepień.

Jak informował portal "Życie": ŻAŁOBA I WIELKI SMUTEK W KOMENDZIE STOŁECZNEJ POLICJI. JEDNEGO Z NAJBARDZIEJ ZASŁUŻONYCH FUNKCJONARIUSZY, MARKA SWĘDRAKA NIE MA JUŻ WŚRÓD NAS

Przypomnij sobie: MIESZKAŃCY WARSZAWY PO RAZ KOLEJNY POMAGAJĄ LOKALNYM PRZEDSIĘBIORSTWOM. BIZNES JUŻ PRAWIE UPADŁ, A TERAZ PO KULTOWĄ ORANŻADĘ GROCHOWSKĄ USTAWIAJĄ SIĘ KOLEJKI

Portal "Życie" pisał również: PIELĘGNIARKA POSTANOWIŁA POWIEDZIEĆ DOŚĆ I WYZNAŁA ZDUMIEWAJĄCĄ PRAWDĘ. JEJ WYPOWIEDŹ TO PRZTYCZEK W NOS DLA KORONASCEPTYKÓW. MOCNE SŁOWA