Imię księżnej Diany regularnie pojawia się na pierwszych stronach brytyjskich gazet. Tym razem za sprawą faktu, że brat księżnej wszczął nowe śledztwo w BBC w związku z jej sensacyjnym wywiadem udzielonym przed 25 laty. O tym, jak dużym ciosem była strata matki mówił również 36-letni książę Harry.

Harry miał zaledwie 12 lat, kiedy Lady Dee zginęła w wypadku samochodowym. Wciąż jest zły na siebie, że na krótko przed śmiercią Diany starał się jak najszybciej zakończyć rozmowę z matką.

Odpoczywał wtedy w ulubionej posiadłości Elżbiety — szkockim zamku Balmoral. Nastolatek chciał jak najszybciej wrócić do zabawy żołnierzykami z kuzynami, a nie prowadzić długie rozmowy telefoniczne.

„Dzwoniła z Paryża. Nie pamiętam dokładnie, co jej powiedziałem, ale pamiętam, jak krótka była ta rozmowa, będę żałować tego do końca życia. Gdybym tylko wiedział, że to ostatni raz, kiedy mogę porozmawiać z mamą…”- cytuje słowa Harry'ego "Daily Star".

Wcześniej to starszy brat Harry'ego, książę William, rozmawiał z matką. To on zawołał chłopca do telefonu, informując, że dzwoni mama z Francji.

Bracia przyznają, że nie ma nawet dnia w ich życiu, w którym nie chcieliby, żeby ich mama znowu była z nimi. Zastanawiają się, jaką matką i księżniczką byłaby teraz, kiedy świat tak bardzo się zmienił.

Użytkownicy mediów społecznościowych, po obejrzeniu filmu o Dianie, nie kryli współczucia wobec dzieciom, które straciły jednego rodzica. „Biedne dzieci, tyle przeszły”, „Tak mi go żal".

"Ten nieznośny ból będzie z nim do końca życia ”,,„ W głębi serca wciąż jest tym samym chłopcem, który tęskni za matką i na nią czeka ”, „Żal mi Williama i Harry'ego. Nie mieli szczęśliwego dzieciństwa ”- pisali internauci z całego świata, przesyłając wyrazy wsparcia dla książąt.

To też może cię zainteresować: NIESPODZIEWANE ZNIKNIĘCIE PIERWSZEJ DAMY NIE SPODOBAŁO SIĘ WIELU OSOBOM. DLACZEGO AGATA DUDA WYSZŁA W ŚRODKU UROCZYSTOŚCI

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: ZATRWAŻAJĄCY INCYDENT NA MARSZU NIEPODLEGŁOŚCI W WARSZAWIE. FUNKCJONARIUSZ OMYŁKOWO POSTRZELIŁ FOTOREPORTERA. RZECZNIK STOŁECZNEJ POLICJI PRZEPRASZA

O tym się mówi w Polsce: WIELU POLAKÓW MOŻE STRACIĆ WSZYSTKIE SWOJE OSZCZĘDNOŚCI. RZECZNIK FINANSOWY INFORMUJE O POWAŻNYM PROBLEMIE