Sytuacja epidemiologiczna w naszym kraju nie należy obecnie do najłatwiejszych. Niestety, każdego dnia liczba nowych przypadków koronawirusa jest bardzo wysoka i nie jest wiadomo, co przyniosą kolejne dni.

Jak będzie wyglądać 1 listopada?

Ze tego względu rząd zadecydował o wprowadzeniu obostrzeń, które mają utrudnić transmisję wirusa. Jak doskonale wiemy, w czerwonych strefach uczniowie szkół ponadpodstawowych oraz studenci przeszli na nauczanie zdalne. Zamknięte zostały siłownie i baseny, a wydarzenia sportowe odbywają się bez kibiców.

Dodatkowo w całym kraju panuje obowiązek noszenia maseczek podczas przebywania w miejscach publicznych, także na świeżym powietrzu. Obostrzenie to nie obowiązuje tylko na terenie lasów i parków. Eksperci apelują także, aby ograniczyć spotkania towarzyskie oraz podróżowanie.

Do tej pory jednak niejasne były ustalenia rządu na temat zbliżającego się dnia Wszystkich Świętych. Niektóre doniesienia wskazywały na to, że cmentarze zostaną zamknięte, inne mówiły natomiast o wprowadzeniu dodatkowych dni wolnych od pracy. Jakie są jednak ostateczne decyzje?

Rzecznik rządu przekazał najnowsze decyzje w tej sprawie

Głos na ten temat zabrał ostatnio Michał Dworczyk. Rzecznik rządu udzielił wywiadu na antenie Radia Zet i jasno określił, jak będzie wyglądać tegoroczne święto obchodzone 1 listopada. Okazuje się, że wielu Polaków ucieszy się z takiej decyzji rządu.

- Nie ma planów zamknięcia cmentarzy na 1 listopada. Apelujemy natomiast, żeby rozłożyć wizyty w czasie na weekend wcześniej, później. Plus sprawa zasadnicza, czyli zachowanie dystansu, żeby ograniczać transmisję wirusa – przekazał rzecznik rządu podczas rozmowy na antenie Radia Zet.

Jak informował portal "Życie": CZY KORONAWIRUS MOŻE SKUTECZNIE UTRUDNIĆ WYPŁATY 500 PLUS? W JAKI SPOSÓB MOŻNA UNIKNĄĆ PROBLEMU Z WYPŁACENIEM ZASIŁKU

Przypomnij sobie: IGA ŚWIĄTEK Z INTRATNĄ PROPOZYCJĄ REKLAMOWĄ DUŻEGO KONCERNU? NA TAKĄ STAWKĘ MOŻE PODOBNO LICZYĆ TYLKO ROBERT LEWANDOWSKI, ZAWROTNA SUMA ROBI WRAŻENIE

Portal "Życie" pisał również: KANCELARIA PREMIERA PRZEKAZUJE BARDZO SMUTNE WIEŚCI. KONDOLENCJE PŁYNĄ Z CAŁEJ POLSKI. ODESZŁA OD NAS KOLEJNA ZNANA OSOBA