Jak informuje portal o2, w niektórych regionach naszego kraju sytuacja jest niesamowicie poważna. Jak się okazuje, województwo świętokrzyskie ma już plan, jak ograniczyć rozprzestrzenianie się choroby. Rozwiązaniem ma być mur.

Radykalne kroki?

Okazuje się, że województwo świętokrzyskie chce wybudować mur, dzięki któremu możliwe będzie odizolowanie się od województwa podkarpackiego oraz lubelskiego. Powodem takiej decyzji jest afrykański pomór świń, który bardzo szybko rozprzestrzenia się po naszym kraju.

Do tej pory w województwie lubelskim zanotowano 619 przypadków afrykańskiego pomoru świń u dzików oraz 56 ognisk u świń hodowlanych. Sytuacja nie jest więc najlepsza.

- Płot na granicy województw jako element walki z ASF. Po konsultacjach między GLW i Wojewódzkim Sztabem Kryzysowym w Świętokrzyskim padła propozycja zbudowania płotu z siatki o długości ponad 100 km – brzmi komunikat Głównego Inspektoratu Weterynaryjnego.

Co o całej sprawie mówią władze województwa świętokrzyskiego?

- Planowane działania są zgodne z rekomendacją głównego lekarza weterynarii. Ogrodzenie będzie mieć ok. 70 km długości. Ma zahaczać o trzy województwa: podkarpackie, lubelskie i mazowieckie. Na razie nie są znane szczegóły techniczne, trwają w tej sprawie rozmowy – wyjaśniła rzeczniczka prasowa wojewody świętokrzyskiego – Ewa Łukomska, podczas wywiadu dla „Dziennika Wschodniego”.

Władze województwa lubelskiego uważają natomiast, że na ten moment nie trzeba stosować tak radykalnych środków jak odgradzanie się od innych województw. Wojewoda lubelski postanowił na ten moment zwiększyć liczbę dzików, które należy odstrzelić, aby zminimalizować rozprzestrzenianie się choroby.

Jak informował portal "Życie": AGNIESZKA CHYLIŃSKA PO RAZ KOLEJNY ZROBIŁA COŚ, CZEGO NIKT SIĘ NIE SPODZIEWAŁ. FANI SĄ POD WRAŻENIEM

Przypomnij sobie: OPŁATY JAKICH ŻĄDA ZARZĄD CMENTARZA SĄ NIESAMOWICIE WYSOKIE. MIESZKAŃCY JEDNEGO Z MIAST W CENTRALNEJ POLSCE NIE MOGĄ W TO UWIERZYĆ

Portal "Życie" pisał również: DRUGIE OBLICZE ŁUKASZA SZUMOWSKIEGO? POLITYK ODŻYŁ I JEST TERAZ ZUPEŁNIE INNYM CZŁOWIEKIEM. ZABAWNE ZACHOWANIE BYŁEGO MINISTRA ZDROWIA