Już wczoraj wieczorem najnowsze rozporządzenie dotyczące lotów do Polski zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw. Od jutra mocno skomplikują się powroty z wielu krajów!

Turyści są zaniepokojeni

Jak informuje portal Onet, nowe rozporządzenie obejmuje zakaz lotów z 44. krajów! Nowe ustalenia wchodzą w życie już jutro i na ten moment są zaplanowane do 15 września.

Wśród krajów z których nie wrócimy, ani też do których nie polecimy samolotem znajduje się między innymi ulubiona przez Polaków Hiszpania. Na liście odnajdziemy jeszcze takie popularne kierunki jak Katar, Bośnia i Hercegowina, Dominikana, Albania, Malta, Rumunia, Stany Zjednoczone i Bahamy. Pełną listę krajów objętych zakazem lotów można sprawdzić tutaj.

Turyści korzystający z biur podróży i lotów czarterowych mogą być jednak spokojni. Wszystkie loty, które zostały wyczarterowane przed 2. września zostaną zrealizowane bez problemu!

- Klienci wrócą możliwie blisko zaplanowanego terminu końca ich wakacji. Czartery będą mogły wykonać loty powrotne, zapewne będzie też specjalny program LOT, więc klienci nie mają się, czego obawiać – wyjawił pracownik biura podróży Rainbow Tour S.A. – Maciej Szczechura podczas rozmowy z dziennikarzami Onetu.

Co na to LOT?

- Polskie Linie Lotnicze LOT z uwagą obserwują lokalne regulacje administracyjne i przygotowują się na różne scenariusze. Dotyczy to także lotów czarterowych, które uruchamiamy zgodnie z zapotrzebowaniem klientów. Po ogłoszeniu nowego rozporządzenia będziemy informować pasażerów odnośnie ich możliwości powrotu do Polski i zmian w istniejących rezerwacjach – uspokajają Polskie Linie Lotnicze LOT.

Co z osobami, które wykupiły już wcześniej wycieczkę, a teraz z powodu nowego rozporządzenie nie będzie ona mogła być zrealizowana? Jak informują biura podróży procedura będzie bardzo podobna do tej, która była zastosowana podczas pierwszego zamknięcia granic na samym początku pandemii.

Klienci otrzymają voucher, uprawniający ich do skorzystania z wycieczki w późniejszym terminie. Co więcej, będą oni mogli także zmienić kierunek lub termin swojej wycieczki już teraz. Oczywiście takie osoby mogą domagać się także zwrotu wpłaconej gotówki, jednak zgodnie z regulaminem zwrot taki zostanie zrealizowany dopiero po 194 dniach.

Jak informował portal "Życie": JAK BĘDZIE WYGLĄDAŁ ROZKŁAD ROKU SZKOLNEGO 2020/2021? KIEDY UCZNIOWIE MOGĄ LICZYĆ NA DNI WOLNE OD NAUKI

Przypomnij sobie: MOCNE SŁOWA NA TEMAT WAKACYJNYCH STYLIZACJI JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO. JAK W KWESTII MODY WYPADA PREZES PIS

Portal "Życie" pisał również: JAKA BYŁA ROLA PAPIEŻA POLAKA W OBALENIU KOMUNIZMU? LECH WAŁĘSA STANOWCZO KOMENTUJE CAŁĄ SPRAWĘ