Przerwa od uciążliwych upałów

Prognoza pogody na najbliższe dni wygląda zupełnie inaczej niż wyglądała przez większość ostatniego tygodnia. W niektórych częściach kraju zapowiadany jest deszcz, a w innych nieco przyjemniejsze warunki. Gdzie możemy spodziewać się ochłodzeń?

W niektórych częściach kraju może popadać
W niektórych częściach kraju może popadać

Znacząca zmiana pogody

Minionej doby przez Polskę przeszedł chłodny front atmosferyczny, który wymienił gorącą masę powietrza na chłodną. Trawiące nas do tej pory gorące dni ustąpią znacznie chłodniejszym i wilgotniejszym. Dziś na wschodzie i południu Polski zalega jeszcze strefa wolno odsuwającego się frontu, dlatego w tych regionach można spodziewać się zachmurzenia, solidnych opadów deszczu, a miejscami również burz. Pogoda zapowiada dość intensywne opady zwłaszcza na Podkarpaciu, wschodniej połowie Małopolski, Ziemi Świętokrzyskiej, Lubelszczyźnie oraz na południu Mazowsza.

Prognozowana suma opadów w kraju (źródło: dobrapogoda24.pl)
Prognozowana suma opadów w kraju (źródło: dobrapogoda24.pl)

W całym kraju temperatura nie powinna przekroczyć 25 stopni Celsjusza. Najniższe temperatury, około 22-23 stopnie, odnotujemy nad morzem. Zachodni wiatr osiągnie maksymalną prędkość około 40-50km/h.

Ciśnienie może nieznacznie się wahać, ulegnie też w lekkim stopniu podwyższeniu. Koło południa będzie to 1011 hPa na północy, do 1015 hPa w południowej części Polski. Tam również ze względu na opady biomet może okazać się niekorzystny i spowodować senność oraz bóle głowy.

Zobacz także: Żona Michała Wiśniewskiego zaskoczyła wszystkich. To, co zrobiła jest naprawdę nietypowe, o co chodzi

Może cię zainteresować: Kulisy rozstania Jacka Kurskiego z byłą żoną są zaskakujące. Para była ze sobą aż 24 lata. Co się stało

Pisaliśmy również o: Szczere wyznanie Barbary Brylskiej. Aktorka PRL-u wyznała zaskakujące fakty z jej przeszłości, których nie znał nikt