W Warszawie doszło do poważnej awarii! Służby robią, co mogą aby jak najszybciej funkcjonowanie miasta wróciło do normy!

Sytuacja jest poważna!

Jak podaje portal Pikio, Marek Smółka - rzecznik prasowy warszawskiego Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji podał, że dziś - 13 sierpnia, miała miejsce bardzo poważna awaria. Uszkodzona została bowiem magistrala wodociągowa w Pasmie Pruszkowskim.

Sprawa jest bardzo poważna, bowiem sieć doprowadza wodę do Pruszkowa i Piastowa, a także na Ursus i Włochy. Mieszkańcy muszą być gotowi na bardzo długą przerwę w dostawie wody. Może ona potrwać nawet do jutrzejszego poranka.

– Pracujemy pełnymi siłami. Na miejsce, gdzie mieszkańcy mają wstrzymane dostawy wody, zostały wysłane beczkowozy. Częściowo udało nam się ominąć tę awarię dostawami i część mieszkańców będzie miała wodę lub będzie to woda o niższym ciśnieniu – poinformował rzecznik prasowy Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie, Marek Smółka.

Służby pracują na pełnych obrotach!

Dodatkowo sytuację pogarsza jeszcze woda, która w ogromnych ilościach napływa u zbiegu ulicy Popularnej oraz Alei Jerozolimskich. Doszło do podtopień parkingów biurowców, które znajdują się w okolicy.

– Powoli opada. Ponadto przyjechała koparka i usuwa nagromadzony w wyniku awarii piasek. Na miejscu pracują również strażacy. Będą odpompowywać wodę, która wpłynęła do podziemnego parkingu znajdującego się obok biurowca – poinformował reporter tvnwarszawa.pl - Lech Marcinczak.

Mieszkańcy Warszawy muszą brać również pod uwagę zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej. Niemożliwy jest bowiem wjazd z Alei Jerozolimskich w ulicę Popularną.

– Linie 187, 517, 717 jadące w kierunku Ursus-Niedźwiadek / Ogińskiego kursują z pominięciem przystanku Popularna 02. Linie 127, 178, 191 jadące w kierunku Nowe Włochy / PKP Ursus / Regulska kursują ulicami: Al. Jerozolimskie – Łopuszańska (zawrotka) – Al. Jerozolimskie – Popularna do swojej trasy bez ominięcia przystanku. Linie 228 oraz 328 kursują bez pominięcia przystanków – brzmi komunikat WTP.

wtp.waw.pl

Jak informował portal "Życie": ILE KOSZTUJE PRACA KRZYSZTOFA JACKOWSKIEGO? JASNOWIDZ ZDRADZA, ILE OTRZYMAŁ OD RODZINY PIOTRA WOŹNIAKA - STARAKA. TA KWOTA ZASKAKUJE

Przypomnij sobie: RATOWNICY MEDYCZNI NIE KRYJĄ OBURZENIA. KWOTA PODWYŻKI JAKĄ OTRZYMALI JEST PO PROSTU ŻENUJĄCA

Portal "Życie" pisał również: POLACY MUSZĄ SIĘ MIEĆ NA BACZNOŚCI, POJAWIŁO SIĘ NOWE OGNISKO W JEDNYM Z SUPERMARKETÓW. SANEPID POSZUKUJE KLIENTÓW, MOGLI SIĘ ZARAZIĆ