Mówi się, że długie włosy są symbolem kobiecości. Aby włosy były naprawdę atrakcyjne, należy o nieodpowiednio dbać. Co zaskakujące, w dobie szeroko rozwiniętego przemysłu kosmetycznego, wiele kobiet coraz chętniej wraca do porad swoich babć, które mogły pochwalić się długimi, gęstymi i błyszczącymi włosami. Jaki jest ich sekret?

Dawniej kobiety dbały o siebie używając do tego ogólnodostępnych i naturalnych produktów. Najczęściej były do produkty spożywcze takie jak np. piwo, ocet czy jajka.

Jak zauważyło Pikio.pl, jedna z metod naszych babć jest naprawdę skuteczna. Przepis na odzywkę do włosów, znalazł się w pochodzącym z 1842 roku „Przewodniku dla mam, czyli rady dla płci pięknej”. Metoda jest bardzo prosta, a do jej użycia potrzebujemy tylko jajka.

- Bierze się żółtko od ja­ja su­ro­we, roz­bi­ja się, ma­cza się w niem rę­ką i wy­cie­ra­ją się wło­sy po kil­ka ra­zy, po­tem cze­szą się moc­no gę­stym grze­bie­niem – czytamy w poradniku.

Po wszystkim należy owinąć głowę ręcznikiem i pozostawić maskę na włosach przez 20 minut. Następnie musimy spłukać włosy wodą, która jest zimna, ciepła woda może spowodować że jajko się zetnie. Po płukaniu należy dokładnie umyć włosy delikatnym szamponem.

Maska ma za zadanie przyspieszyć porost włosów, a także zmniejszyć ich podatność na przetłuszczanie się. Metoda ta stosowana jest do dziś. Nie tylko nasz babcie stosowały maseczkę z jajka. Zdumione jej efektami, sięgały po nią i nasze matki.