Jak przypomina portal "Pomponik", w ostatnich dniach mocnej krytyce ze strony polityków obozu władzy i pracowników TVP poddany jest film Agnieszki Holland "Zielona granica". W ostatnim głównym wydaniu "Wiadomości" znów sporo miejsca poświęcono reżyserce, tym razem odgrzewając jej słowa z programu "Kuba Wojewódzki". Artystce zarzucono kłamstwo i zażądano przedstawienia przez nią dowodów na potwierdzenie jej tez. Poznajcie szczegóły!

TVP po raz kolejny uderza w Agnieszkę Holland

Agnieszka Holland stała się po raz kolejny obiektem ataku ze strony pracowników Telewizji Polskiej. W materiale przygotowanym przez Karola Jałtuszewskiego wyciągnięto rozmowę reżyserki z Kubą Wojewódzkim.

Wojewódzki zapytał Holland o to, ile sytuacji z filmu znajduje swoje odbicie w wydarzeniach, które faktycznie się zdarzyły. "100 procent filmu oparte jest na prawdziwych materiałach i sytuacjach" - odpowiedziała reżyserka "Zielonej granicy", dodając, że wydarzenia miały zostać potwierdzone przez kilku świadków, do których dotarła artystka.

Edyta Lewandowska/YouTube @Piękne polskie dziennikarki i prezenterki tv
Edyta Lewandowska/YouTube @Piękne polskie dziennikarki i prezenterki tv
Edyta Lewandowska/YouTube @Piękne polskie dziennikarki i prezenterki tv

TVP zaprzecza słowom Agnieszki Holland

Choć Agnieszka Holland utrzymuje, że wydarzenia przedstawione w jej filmie potwierdzone są dokumentami i relacjami świadków, pracownicy TVP zarzucają reżyserce kłamstwo i twierdzą, że żadna ze scen pokazanych w filmie nie miała miejsca w rzeczywistości.

Pracownicy publicznego nadawcy zwrócili się nawet z apelem do uznanej reżyserki, żeby ta pokazała dowody na rzekome zbrodnie i wykroczenia strażników granicznych. Jednocześnie w sposób stanowczy stwierdzają, że takich dowodów nie ma.

Pod adresem Holland i wyreżyserowanego przez nią filmu pojawia się sporo oskarżeń, w tym te najcięższe, zarzucające jej antypolskość.

"Ja kocham Polskę i nie chcę Polski na tej granicy. Chcę Polski na granicy polsko-ukraińskiej. Chcę Polski, która nie musi przyjmować wszystkich pod swój dach, ale musi potraktować wszystkich po ludzku i według prawa" - mówił Holland w rozmowie z Wojewódzkim.

Agnieszka Holland/YouTube @tvnpl
Agnieszka Holland/YouTube @tvnpl
Agnieszka Holland/YouTube @tvnpl

A jakie jest wasze zdanie na ten temat?

To też może cię zainteresować: Emocje wzięły górę. Doszło do karczemnej awantury w studiu Polsatu. Prowadzący program musiał stanowczo zareagować

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach:Paulina Smaszcz podzieliła się traumatycznymi doświadczeniami. "Nawet nikt go nie wspomina, bo przecież ludzie wolą udawać, że nie ma tematu"

O tym się mówi: Te objawy pojawiły się u Anny Przybylskiej na długo przed diagnozą. Nikt nie spodziewał się, że mają związek z nowotworem