Jak przypomina portal "Świat Gwiazd", niebawem będziemy obchodzić kolejną rocznicę śmierci Anny Przybylskiej. Uwielbiana przez widzów aktorka przez rok walczyła z chorobą nowotworową. Pierwszych objawów choroby, nikt nie wiązał z rakiem, bo bardzo łatwo dawały się wytłumaczyć. O jakich objawach mowa?

Anna Przybylska odeszła za wcześnie

Informacja o śmierci Anny Przybylskiej obiegła media 5 października 2014 roku. Aktorka zmarła na raka trzustki, z którym walczyła przez rok. Jak się okazuje, objawy choroby pojawiły się znacznie wcześniej. Prowadząca zdrowy tryb życia i dbająca o formę Przybylska skarżyła się na bóle brzucha.

W ciągu trzech lat aktorka mocno schudła, ale wszyscy tłumaczyli sobie, że to przez życie w ciągłym biegu. Przybylska w końcu dzieliła życie między pracę i opiekę nad trójką dzieci. Także depresji nikt nie wiązał z nowotworem.

"Stresem i obowiązkami można także tłumaczyć to, że w ciągu trzech lat Ania mocno schudła. Nawet zdrowy tryb życia jest tu dobrym wytłumaczeniem" - czytamy w biografii aktorki.

Lekarz aktorki wskazywał, że guz był tak umiejscowiony, że przez długi czas pozostawał niezauważony. Początkowo lekarze uspokajali rodzinę, że zmiana może miech charakter łagodny, ale w trakcie operacji okazało się, że aktorka zmaga się z nowotworem złośliwym.

Anna Przybylska/Youtube @Kino Świat PL
Anna Przybylska/Youtube @Kino Świat PL
Anna Przybylska/Youtube @Kino Świat PL

Objawy raka trzustki

Rak trzustki, jak wiele innych nowotworów długo rozwija się niezauważony. Pierwsze symptomy choroby mogą być nieoczywiste. Może objawiać się on świądem skóry, pojawieniem się żółtaczki, bólów brzucha, które promieniują do pleców.

U części chorych pojawiają się także wzdęcia, powiększenie wątroby, uczucie sytości po posiłku, jasne stolce, a nawet ściemnienie moczu. Niestety większość z tych dolegliwości pojawia się już w zaawansowanym stadium rozwoju raka.

Depresja jest jednym z objawów guza endokrynnego trzustki, który jest dość rzadki i pojawia się zaledwie w 5 procentach przypadków zachorowania na ten nowotwór.

Lekarz, badanie/YouTube @Powiat Legionowski
Lekarz, badanie/YouTube @Powiat Legionowski
Lekarz, badanie/YouTube @Powiat Legionowski Świat PL

Którą z ról Anny Przybylskiej pamiętacie do dziś?

To też może cię zainteresować: Sympatycy Sylwii Peretti mocno zaniepokojeni jej ostatnim wpisem. Głos w sprawie zabrał menadżer celebrytki. Czy to uspokoi jej fanów

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Tego na antenie TVP nikt się nie spodziewał. W studiu telewizyjnym doszło do awantury. Widzowie nie mogli uwierzyć w to, co słyszą. Jak to możliwe

O tym się mówi: Niebawem do Polaków trafią ważne listy. Ministerstwo Obrony Narodowej podało termin. Wezwani mogą być nie tylko mężczyźni