Wczoraj w mediach pojawiła się niezwykle smutna wiadomość. Nie ma już z nami znanego aktora, reżysera i poety – Konrada Łatachy. Mężczyzna zmarł dokładnie 26 czerwca około godziny 23:00, mając zaledwie 65 lat.

Debiutował u boku najlepszych aktorów w Polsce

Konrad Łatacha był absolwentem PWST w Krakowie, którą to ukończył w 1981 roku. Aktor debiutował w Teatrze Dramatycznym w Warszawie. Tam pracował z takimi aktorami jak Krzysztof Kelm, Jan Łomnicki, Andrzej Chrzanowski czy Krzysztof Orzechowski.

Aktor największą popularność zdobył dzięki roli w serialu „Dom”, gdzie zagrał Jacka Bawolika. Konrad Łatacha wystąpił także w znanej sztuce „Białe kwiaty i czarne – Norwid w dwusetną rocznicę urodzin”. Aktor był także członkiem zespołu Sceny Polskiej.

Wspomnienie talentu aktora

- Jego postacie tragiczne cierpiały niebywale, a komiczne były megakomiczne. Tam, gdzie trzeba, potrafił zdecydowanie przerysować, ale też stonować, delikatnością i ciszą wzbudzić szczególne współczucie – w tych słowach wspomina aktora portal E-teatr.

Nie da się ukryć, że śmierć aktora to wielka strata. Łączymy się w bólu z rodziną zmarłego i przesyłamy najszczersze kondolencje z powodu śmierci artysty.

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIE”: SAM JEJ WIDOK NA NIEBIE WYWOŁUJE WIELKĄ GROZĘ. W ŚRODĘ POJAWIŁA SIĘ NAD POLSKĄ. CZYM JEST SUPERKOMÓRKA BURZOWA I JAK POWSTAJE? EKSPERCI ODPOWIADAJĄ