Jak informuje portal Onet, Piotr Machalica w ostatniej chwili zrezygnował z gry w serialu TVN „Tajemnica zawodowa” z Magdaleną Różczką w roli głównej. Aktor miał zrezygnować w ostatniej chwili z udziału w serialu i jak wynika z informacji „Super Expressu”, Piotr Machalica chciał się poświęcić życiu prywatnemu i rodzinnemu. We wrześniu tego roku ożenił się z 21 lat młodszą ukochaną, Aleksandrą.

Swojego przyjaciela i aktora pożegnała uroczyście m.in. Krystyna Janda, pisząc wiele ciepłych słów na temat Piotra Machalicy w Internecie.

„To pożegnanie, najczulsze z możliwych, to podziękowanie za Twój talent, przyjaźń, Twoje ciepło, czar, lojalność, rzetelność, poczucie humoru, prawość, wielkie Człowieczeństwo. […] Cieszymy się że byłeś ostatnie lata bardzo szczęśliwy i dzieliłeś się z nami i publicznością Twoim szczęściem" - napisała Krystyna Janda, cytowana przez serwis Onet Kultura.

Nie żyje Piotr Machalica. Niezwykle smutne wieści trafiły do mediów. Miał tylko 65 lat, a fani nie mogą uwierzyć w to, co się stało

Piotr Machalica był z pochodzenia pszczynianinem. Na początku lat 80 został absolwentem warszawskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej (dziś Akademii Teatralnej). Na co dzień grał stale w Teatrze Powszechnym w Warszawie, a później można było go oglądać na deskach teatrów Krystyny Jandy – Polonią i Och Teatrem.

Mogliśmy go oglądać w takich filmach jak: "1968. Szczęśliwego Nowego Roku", "Zabij mnie glino", "Sztuka kochania", "Szamanka", czy "Dzień świra" i również w serialu "Najdłuższa wojna nowoczesnej Europy".

Otrzymał Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis" i odznakę „Zasłużony Działacz Kultury".

Piotr Machalica wywodził się z aktorskiego rodu, jego ojcem był Henryk Machalica. Miał dwóch starszych braci bliźniaków, Krzysztof i Aleksandra, który również jest aktorem Poznańskiego Teatru Nowego. Miał także dwie przyrodnie siostry i dwoje dzieci z poprzedniego małżeństwa.

Przez lata był związany z aktorką Edytą Olszówką. Zajmował się również piosenką aktorką, będąc wielokrotnie nagradzanym, m.in. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 1986 roku.

Jak informował portal "Życie": JEDEN Z ODCINKÓW PROGRAMU “JAKA TO MELODIA” POŚWIĘCONY ANNIE JANTAR. NATALIA KUKULSKA NIE ŚPIEWA W NIM UTWORÓW SWOJEJ MAMY. DLACZEGO

Przypomnij sobie: JOANNA PRZETAKIEWICZ OPOWIADA O NADCHODZĄCYCH ŚWIĘTACH. PRZYGOTOWANIA ZACZĘŁA JUŻ MIESIĄC TEMU. “W TYM ROKU STAWIAM NA ENERGETYCZNĄ CZERWIEŃ”

Portal "Życie" pisał również: NIEPRAWDOPODOBNA HISTORIA PEWNEGO PRZEDSIĘBIORCY, KTÓRY PRZEBRAŁ SIĘ ZA BEZDOMNEGO. CHCIAŁ SPRAWDZIĆ, JAK ZAREAGUJĄ PRACOWNICY JEGO LOKALI

Pisaliśmy również o: WAŻNE INFORMACJE DLA WSZYSTKICH OSÓB WIERZĄCYCH. BYĆ MOŻE ZMIENI SIĘ SPOSÓB UDZIELANIA SAKRAMENTU SPOWIEDZI. JAK ZATEM BĘDZIE TERAZ WYGLĄDAĆ