Jak podaje portal "W TV", Teresa Lipowska po 60 latach pracy nie może liczyć na wysoką emeryturę. Znana z roli Barbary Mostawiak w "M jak miłość" przyznała, że musi pozostawać aktywna zawodowo, bo emerytura nie wystarczyłaby jej na zbyt wiele. Ile wynosi świadczenie emerytalne Teresy Lipowskiej?

Emerytura Teresy Lipowskiej

Świadczenie emerytalne Teresy Lipowskiej wynosi 2 tys. złotych. Aktorka przez 60 lat występowała na deskach teatru oraz w licznych produkcjach telewizyjnych. Po tym czasie kwota jaką otrzymuje może zaskakiwać.

"Oczywiście, można dyskutować nad tym, czy jest to emerytura wysoka, czy niska, po 60 latach pracy te 2200, a 2000 złotych na rękę. Uważam, że to jest średnia emerytura, bo bywają gorsze. To jest tylko i wyłącznie z gaży, czyli części w teatrze, a nie od żadnych dodatków, filmów i koncertów" - powiedziała aktorka w rozmowie z "Super Expressem".

YouTube

Musi pracować

Niska emerytura sprawiłaby kłopoty z utrzymaniem siebie i zadbaniem o wszystkie swoje potrzeby. Teresa Lipowska zamiast odpoczywać na zasłużonej emeryturze zmuszona jest dorabiać, żeby związać koniec z końcem. Podkreśla, że i tak ma szczęście. Dlaczego?

"Gdybym nie miała takiego wielkiego szczęścia, a w moim wieku to jest wyjątkowe szczęście, że trafiłam na serial, który mi, że tak powiem, uzupełnia tę emeryturę co miesiąc, i mogę sobie pozwolić na parę rzeczy, to byłoby bardzo cieniutko" - dodała w rozmowie z "Super Expressem".

YouTube

Co sądzicie o wysokości emerytury Teresy Lipowskiej?

To też może cię zainteresować: Marcin Bosak i Maria Dębska wzięli ślub. Suknia panny młodej robi wrażenie. Jak wyglądali? Zdjęcia

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Danuta Wałęsa pokusiła się o naprawdę mocny komentarz, nie miała litości. Była Pierwsza Dama wspomniała czasy prezydentury Lecha Wałęsy

O tym się mówi w Polsce: IMGW publikuje pilny alert dla 14 województw. Ich mieszkańcy mogą spodziewać się silnych burz, gradobicia i nawałnic

O tym się mówi na świecie: Królowa Elżbieta II zmaga się z potężną stratą. Co się stało