Jak donosi "Gazeta", Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej pilnie apeluje o ostrożność 18 sierpnia. Nawałnice, silne burze i grad pojawią się wszędzie, poza północą kraju. Będzie bardzo niebezpiecznie.

Alerty I i II stopnia dla wielu województw

Nad Polską pojawią się niże z frontami atmosferycznymi. Do naszego kraju napływa ciepła masa powietrza. Będzie ciepło i słonecznie. Pogodnego nieba mogą się spodziewać mieszkańcy Gdańska i Kujaw. Nad przeważającym obszarem spodziewać się należy silnych opadów deszczu i lokalnych burz. Z biegiem czasu nastąpią liczne przejaśnienia.

Termometry wskażą od 23 stopni Celsjusza w Olsztynie do 29 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim. Podczas burz powieje silny wiatr ze zmiennych kierunków. Spodziewajmy się dokuczliwych wahań ciśnienia. Na barometrach w południe było 1007 hPa.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej na swoim profilu na Facebooku, publikuje na 18 sierpnia alert pogodowy dotyczący wystąpienia w Polsce burz.

burze występować będą na przeważającym obszarze kraju, najmniejsze prawdopodobieństwo ich rozwoju będzie na północy kraju – tutaj będą rozwijać się nielicznie. Na pozostałym obszarze spodziewać się należy liczniejszego rozwoju burz w postaci rozproszonej. Burze miejscami będą gwałtowne. Głównym zagrożeniem będą nawalne opady deszczu, o natężeniu do około 15 mm/10 min oraz całkowitej wysokości do około 40-50 mm. Punktowym zagrożeniem będą również silne porywy wiatru, do 90 km/h, oraz grad do około 3-4 cm. Pierwsze burze możliwe będą przed południem, najliczniej będą występować w godzinach popołudniowych.


Facebook/Burza-Alert-IMGW

Warto pamiętać o zabezpieczeniu wszelkich zwierząt, oraz mienia, które może ulec uszkodzeniu lub być jego powodem. Podczas nawałnic, burz i gradobicia, bezpieczniej będzie pozostać w bezpiecznym miejscu.

O tym się mówi: Pełnomocnictwo sporządzone notarialnie - na jego podstawie kupisz dom, ale listu na poczcie nie dostaniesz

Zerknij tutaj: Córka Kasi Kowalskiej zaskoczyła wszystkich.Takich zdjęć nie oczekiwał nikt