Królowa Elżbieta straciła w weekend jednego ze swoich ukochanych koni. podczas wyścigu w Newbury w niedzielę jej 4-letni koń Space Walk doznał poważnej kontuzji. Podczas gdy jeździł na nim dżokej Tom Marquand, koń zwolnił i zatrzymał się. Marquand szybko zsiadł, gdy weterynarze ruszyli szybko, by pomóc zwierzęciu. Niestety Space Walk musiał zostać uśpiony.

Wieloletnia miłośniczka koni

YT

Ulubionym wydarzeniem roku królowej jest "Royal Ascot", na którym zwyciężyło wiele jej koni pełnej krwi. W 2013 roku została pierwszą panującą monarchą, która wygrała Złoty Puchar na swoim koniu Estimate.

„Królowa jest zapaloną entuzjastką wyścigów i niezmiernie lubi spędzać tydzień w Royal Ascot” - powiedział Nick Smith, dyrektor ds. Wyścigów i komunikacji Ascot. Królowa jest miłośniczką koni przez całe życie od czasu swojego pierwszego kucyka Peggy, kiedy miała zaledwie 4 lata, co było prezentem od jej dziadka króla Jerzego V.

W wieku 94 lat królowa jeździ do dziś. Do dnia dzisiejszego, królowa Elżbieta II jest właścicielką wielu koni, w tym wielu koni wyścigowych. Podczas pokazu koni w Royal Windsor w 2016 roku, jej koń Barber's Shop wygrał mistrzostwa koni pełnej krwi "RoR Tattersalls", które obejmowały kartę podarunkową Tesco o wartości 70 USD. Dumną królową można było zobaczyć, jak ściska kupon na zakupy.

Królowa zwykła być na każdym Royal Ascot podczas jej 68-letniego panowania, a królewscy pomocnicy opracowują jej kalendarz wokół tego wydarzenia. Niestety był to pierwszy rok, w którym nie mogła uczestniczyć z powodu COVID-19, ponieważ wyścigi odbywały się bez widzów.

O tym się mówi: Kraków: lekarze apelują do młodych ludzi. Coraz więcej z mich ma poważne problemy z sercem

Zerknij: Dziwne zjawisko na autostradzie. Kierowcy nie mieli pojęcia, co ich za chwilę spotka