Dla wielu pań zadbane paznokcie są oznaką dbałości o wygląd. Mężczyźni również zwracają na nie uwagę. Okazuje się, że zdradzają one więcej, niż mogłoby się wydawać. Wybór kolory paznokci ma swoje drugie dno, można z niego wyczytać nastój, a nawet niektóre cechy charakteru.

Kolor paznokci może zdradzić naprawdę wiele szczegółów dotyczących ich właścicielki. Niektóre panie decydują się na krzykliwe kolory, inne podchodzą do tego sceptycznie i gustują w neutralnych barwach, jeszcze inne stawiają wyłącznie na czerwień. Co to o nich mówi?

Zobacz także: PORZUCONY PIES CZEKAŁ PRZEZ 4 LATA PRZY DRODZE. REAKCJA KUNDLA NA DAWNYCH WŁAŚCICIELI ZASKOCZYŁA ICH SAMYCH

W czerwonych paznokciach gustują przeważnie kobiety przebojowe, które nie boją się wyzwań. Lubią być brane na poważnie przez otoczenie, a sam manicure pozwala im się wzmocnić zarówno psychicznie, jak i fizycznie. Na czarny kolor decydują się osoby śmiałe oraz eleganckie. Podobnie jak czerwień, czerń uważana jest za klasykę.

Zielony manicure noszą spokojne, zdystansowane do świata kobiety, natomiast żółty i pomarańczowy oznacza pobudzenie oraz pozytywne nastawienie do życia. Fiolet to kolor zarezerwowany dla marzycielek.

Zobacz także: TOMASZ KAROLAK WYZNAJE PRAWDĘ O SWOICH ZAROBKACH. NIEKTÓRYCH MOŻE TO ZADZIWIĆ

Biel, która już dawno nie pojawiła się w trendach, jest wybierana przez panie o ciemniejszej karnacji, aby je wyciszyć i uspokoić. Natomiast niebieski ma sygnalizować pragnienie uspokojenia zbyt szybkiego trybu życia.

Źródło: „pikio.pl”