Jak podaje portal "Dziennik Bałtycki", sekretarz miasta Danuta Janczarek wysłała do pracowników Urzędu Miejskiego wiadomość e-mail, w której poinformowała o pozytywnym wyniku testu na koronawirusa u jednego z pracowników urzędu. O zakażeniu koronawirusem miał dowiedzieć się w sobotę 15 sierpnia.

Potwierdzone zakażenie koronawirusem w Urzędzie Miasta w Gdańsku

Danuta Janczarek poinformowała w wysłanej wiadomości, że zakażony pracownik przebywał w kwarantannie od 9 sierpnia. Pojawił sie również apel do wszystkich, którzy mieli z nim kontakt o zgłaszanie się do sanepidu i stosowanie się do zaleceń wydanych przez służby sanitarne.

Portal "Trójmiasto" ustalił, że zakażony urzędik wykonuje swoje obowiązki w urzędzie przy ul. Kartuskiej 5. Portal poinformował również o zakażonym wirusem SARS-CoV-2 strażniku miejskim, który zakazić miał się od swojej żony.

Pixabay
w

" Wszyscy pracownicy Urzędu Miejskiego, którzy mieli wykonywane testy na obecność koronawirusa, otrzymali wynik negatywny. Warto zauważyć, że testy objęły szeroką grupę osób, które mogły mieć kontakt z osobą chorą. A do czasu otrzymania wyników testów przebywali na pracy zdalnej lub w samoizolacji" - powiedziała w rozmowie z "Dziennikiem Bałtyckim" Olimpia Schneider z Urzędu Miejskiego w Gdańsku.

Urzędniczka zapewniła również, że w urzędzie przestrzegane są zasady reżimu sanitarnego, które mają zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Pixabay

Myślicie, że obecnie obowiązujące w urzędzie rygory sanitarno-epidemiologiczne są wystarczające?

To też może cię zainteresować: Poważne ostrzeżenie dla Polaków ze strony Łukasza Szumowskiego. Po podpisaniu rezygnacji powiedział kilka mocnych słów

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Rodzice nie mogli uwierzyć w to, co zobaczyli na usg. Lekarze nie pozostawiali im złudzeń i radzili przerwać ciążę

O tym się mówi w Polsce: Wiceminister klimatu Jacek Ozdoba zapowiada zmiany w segregacji śmieci. O co chodzi

O tym się mówi na świecie: Meghan Merkle nie przestaje kpić z rodziny królewskiej? Wiele osób nie ma co do tego wątpliwości