Wiceminister klimatu podczas specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej, powiadomił o zmianach dotyczących gospodarki odpadami.

„Ułatwienia dla gmin i mieszkańców w zakresie gospodarki odpadami, zaostrzenie kar za zaśmiecanie i określenie stopniowych, racjonalnych poziomów recyklingu przez gminy to niektóre z propozycji zmian, których celem jest uelastycznienie systemu gospodarowania odpadami komunalnymi i obniżenie kosztów jego funkcjonowania” – poinformował wiceminister klimatu Jacek Ozdoba.

Kosze na śmieci  screen Nowości
Kosze na śmieci screen Nowości

Jak poinformował wiceminister klimatu, w nowym projekcie znajduje się dużo zmian mających pomóc w wyłapywaniu oraz surowym karaniu śmieciarzy, którzy porzucają odpady na terenach publicznych.

– Chcemy zaostrzyć kary za nieodpowiednie postępowanie z odpadami. Chodzi m.in. o porzucanie ich na terenach publicznych, tj. drogach, placach czy terenach zielonych. Podwyższone kary, wraz z udoskonalonymi metodami identyfikowania sprawców, pozwolą na ograniczenie tego typu negatywnych zachowań – podkreślił Jacek Ozdoba.

Co nowego w przepisach dotyczących gospodarki odpadami?

Jacek Ozdoba poinformował o tym, że nowe przepisy dotyczące gospodarki odpadami bogate są w zaostrzone kary za porzucanie odpadów w miejscach publicznych. Ceny mandatów wynosić będą do 5000 złotych. Ponadto w przepisach pojawiła się także wzmianka o nowych stawkach za pojemniki na śmieci, a także informacja o możliwym, indywidualnym rozliczaniu mieszkańców w bloku.

Kosze na śmieci  screen Lekaro
Kosze na śmieci screen Lekaro

Jak informował portal "Życie": DANUTA WAŁĘSA POKUSIŁA SIĘ O NAPRAWDĘ MOCNY KOMENTARZ, NIE MIAŁA LITOŚCI. BYŁA PIERWSZA DAMA WSPOMNIAŁA CZASY PREZYDENTURY LECHA WAŁĘSY