Na czym polega teleopieka?
Program domowej teleopieki jest skierowany dla osób w każdym wieku, u których jest ryzyko wystąpienia nagłego przypadku zagrażającego zdrowiu lub życiu.
„Teleopieka skierowana jest do osób samotnych, głównie seniorów, choć zdarzały się też osoby młodsze w trudnej sytuacji zdrowotnej” – wyjaśnia koordynatorka projektu.
Każdy uczestnik otrzymuje tzw. bransoletkę życia czyli urządzenie noszone na ręce wyposażone w przyciski, które łączą telefonicznie z centrum medycznym lub z koordynatorem pobliskiego domu sąsiedzkiego w Gdańsku.
Bransoletka życia może też mierzyć puls, lokalizować położenie dzięki GPS i ma czujnik upadku.
Program cieszy się powodzeniem
Do tej pory w Gdańsku urządzenie otrzymało 170 mieszkańców z jedenastu dzielnic. Teraz w ramach czwartego etapu projektu, miasto zachęca do zgłaszania się osób z kolejnych dzielnic: Wrzeszcza Górnego i Dolnego oraz Aniołek, Piecek- Migowa, Brzeźna, a także z Okręgu Pomorskiego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.
To też może cię zainteresować: Gdańsk: odszedł znany mieszkaniec Trójmiasta związany ze stocznią. Do rodziny płyną kondolencje
Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Gdańsk: dziecko zostało zostawione same w autobusie. Ta historia mogła mieć nieciekawy finał
O tym się mówi: Pomorskie: nocne poszukiwania dwulatka, który zagubił się w lesie. Co się wydarzyło