Це рішення розглянуть найближчими днями.

Про це розповів Олександр Борняков, міністр цифрової трансформації.

Згідно зі статистикою після повномасштабного вторгнення росії лише 70% ІТ-кампаній не втратили дохід і працюють надалі.

Також деяка частина очікує на зростання свого бізнесу.

Актуальною стає проблема виїзду за кордон через вторгнення росії.

«Персональний контакт дуже важливий. Є такі речі, як конференції, бізнес-форуми, на яких потрібно бути присутніми, демонструвати свій бізнес та залучати нових клієнтів. Це можна було відкладати на місяць-другий, але тепер ситуація така, що відкладати вже нема куди», - зауважив заступник голови Мінцифри.

Мінцифри разом з Міноборони, Генштабом й Мінекономіки створюють механізм, для перетину кордону таких людей правда не на довгий період.

«За кілька днів має бути вже рішення, яке має бути спільним. Потрібно, щоб усі гілки влади ухвалили це рішення, насамперед Міноборони. Ми бачимо, що розуміння вже є. Йдеться максимум про два-три тижні, але я думаю, що навіть якщо йтиметься про 5-7 робочих днів, цього буде достатньо, щоб вирішити питання і повернутися назад», - додав Борняков.

Борняков сказав, що IT-компанія подаватиме обмежений список людей, який не перевищуватиме 10% від загальної кількості працівників.

Після цього Міноборони й Мінекономіки розглянувши список видаватиме дозвіл на перетин і розглядатиме його й видаватиме дозвіл на виїзд за кордон.

«Це велика проблема, адже якщо є контракт та замовник, який платить за велику команду IT-фахівців, і це можуть бути сотні тисяч доларів на місяць, а потім із цієї команди забирають кількох ключових людей, робота може зупинитися повністю. Ми це розуміємо, а тому плануємо робити механізм бронювання через програму «Дія», - додав заступник голови Мінцифри.

Розробляється бронювання найбільш критичних співробітників в IT-індустрії.

«На даний момент вдалося понад тисячу людей забронювати за стандартним механізмом, щоб зберегти бізнес та робочі місця для компаній, але IT-індустрія – це 280 тис. осіб», - зауважив Борняков.