Інтерес настільки великий, що дехто не може потрапити всередину і чекає на наступний автобус. З початку війни бл. 780 тис. людей виїхали в Україну через Люблінські прикордонні переходи.

Речник відділу прикордонної служби річки Буг кап. Даріуш Сієніцький повідомив PAP, що з 24 лютого на прикордонних пунктах Любліна з Україною було звільнено майже 2,5 млн осіб, з них близько 1,7 млн ​​після прибуття до Польщі та близько 780 тис. при виїзді в Україну.

Велику хвилю повернення українських біженців до своїх домівок можна побачити на автовокзалі в Любліні. Президент Lubelskie Dworce SA Анджей Войтович повідомив PAP, що автобуси в Україну відправляються на 80-100 відсотків. зайнятість місць, а багажники заповнені до країв. За його словами, додому повертаються переважно жінки з дітьми та люди похилого віку, які втекли з України після 24 лютого.

Координатор пункту допомоги на автовокзалі в Любліні Мірослав Копінський також підтвердив, що наразі в Україну їде більше мандрівників, ніж до Польщі. «Серед них є, наприклад, навіть маріупольці, які повертаються додому, якого вже немає. Вони кажуть, що просто хочуть додому, попри те, що їм нічого робити, але все одно є Там сім'я, чоловік і робота. Він дуже великий. Буває, що люди не можуть сісти в автобус, тому що він уже переповнений", - підкреслив Копінський, додавши, що досі є поодинокі випадки приїзду біженців до Польщі. За його словами, щодня на ніч відправляють близько 10 осіб.

У четвер вдень Наталя чекала автобус до Львова з двома маленькими синами. На запитання, звідки вона, син першим відповів: «Я з України». «Ми втекли від страху на початку війни. Три місяці прожили в центрі під Радомом. Повертаємося, бо зараз трохи безпечніше. Бажано вдома, там на нас чекає чоловік. Live. Сподіваюся повернутися до роботи в дитячому садку », - сказала Наташа.

У свою чергу, Олена поверталася до Києва автобусом, провівши останні тижні в Іспанії з друзями. «Я повертаюся, бо мама хвора. У неї рак. Там мене чекають родина та чоловік. Поки що столиця в безпеці, але ми не знаємо, чи не нападуть на нас знову росіяни» – зазначила Олена, яка до війни працювала в банку.

67-річна Тетяна, яка приїхала до Польщі на початку війни, чекала на автобус до Коваля. До пенсії працювала в саду у господарів дачі, тобто будинку за містом. "Я вчора хотіла поїхати в Україну, а всередині не було місця, хоча я купила квиток. Сподіваюся, сьогодні вийде", - сказала старенька, навантажена валізами.

Тим часом 56-річна Світлана чекала на вокзалі автобуса в напрямку міста Костопіль, звідки вона родом. Вона пояснила, що через війну нещодавно проживала з родиною в Польщі, але син і онук вже повернулися в Україну. «Мій син йде на війну, а я буду піклуватися про його дитину. Він був на фронті і раніше, з 2014 року брав участь в АТО. Але я дуже переживаю за нього. Син моїх друзів теж пішов воювати Зараз. Він був десь поблизу. Миколаєва і вже два місяці з ним немає контакту", - додав українець.