Tegoroczna jesień przechodzi ze skrajności w skrajność – od niemal letnich temperatur do przymrozków. Jaka pogoda szykuje się w kolejnych dniach?

Według prognoz synoptyków znajdujemy się obecnie pod wpływem wyżu, który płynie z Niemiec i w piątek przeniesie się nad Rumunię oraz Mołdawię. Jego bliskość jest odpowiedzialna za poprawę pogody w Polsce.

Przewiduje się, że pogoda będzie dość słoneczna, a deszcz – raczej tylko na północy kraju. Nie zmienia to faktu, że z północnego zachodu napływa polarno-morskie zimne powietrze.

Synoptycy uważają, że z piątku na sobotę czeka nas niż, który będzie napływać znad Oceanu Atlantyckiego i Wielkiej Brytanii do Morza Północnego. Spowoduje on pogorszenie pogody w czasie weekendu. Możemy spodziewać się zachmurzenia, deszczów oraz silnego wiatru. Jednak wraz z frontem przewiduje się lekkie ocieplenie.

W piątek w części kraju – na wschodzie od linii Wisły oraz na przedgórzu – możemy spodziewać się porannych przymrozków. W sobotę temperatura znów wzrośnie – ze względu na ciepło z Zatoki Biskajskiej temperatury powinny wzrosnąć do 11-13 stopni, a przymrozki nad ranem utrzymają się tylko na Mazurach, Suwalszczyźnie oraz przedgórzu Karpat.

Niedziela przyniesie z sobą kolejne ciepłe chwile – w całym kraju temperatura będzie wynosić powyżej 10 stopni. Na północy możemy się spodziewać 10-11 stopni, zaś w centrum, na zachodzie i południu – 13-15 stopni.

Jak podaje WP, piątek będzie raczej pogodny i dość słoneczny w większości kraju. Termometry będą wskazywać do 7 stopni na północy i wschodzie oraz do 8-10 na południu Polski. Na wschód od linii Wisły temperatura nad ranem może spaść nawet do -5 stopni przy gruncie.

W kolejnym tygodniu możemy się spodziewać powrotu cieplejszej jesieni. Pogoda będzie zmieniać się bardzo dynamicznie – dni mogą być „w kratkę”, deszczowe i słoneczne. Mimo wszystko będzie stosunkowo ciepło – powyżej 10 stopni. Istnieje szansa, że – raczej na południu i wschodzie – jeszcze przez chwilę termometry pokażą do 20 stopni.

Według prognoz synoptyków, na najcieplejsze chwile możemy liczyć w środę. Kolejne przymrozki czekają nas dopiero około 13 listopada.

Tego mogłeś nie wiedzieć o gotowaniu ziemniaków! MYŚLISZ, ŻE POTRAFISZ UGOTOWAĆ ZIEMNIAKI? ODPOWIEDŹ MOŻE CIĘ ZDZIWIĆ!

Sprawdź najnowsze informacje z celebryckiego świata! BYŁA PARTNERKA HUBERTA URBAŃSKIEGO PO RAZ PIERWSZY POKAZAŁA SIĘ PUBLICZNIE Z NOWYM MĘŻEM

Martyna Piotrowska