Mądrzy ludzie często ostrzegają, że dobre uczynki nie zawsze prowadzą do dobrego i, można rzec, oczekiwanego rezultatu. Przekonałem się o tym na własnym doświadczeniu, a dokładnie na przykładzie mojego syna i jego żony.

Razem z mężem zaproponowaliśmy naszemu synowi i jego żonie zamieszkanie w naszym trzypokojowym mieszkaniu za darmo, mając nadzieję, że pozwoli im to zaoszczędzić na własny dom. Minął rok, a oni, zamiast oszczędzać na zadatek, jak mieliśmy nadzieję, żyli beztrosko i zupełnie nic nie oszczędzili.

Kobieta/YouTube @Czas na historię
Kobieta/YouTube @Czas na historię
Kobieta/YouTube @Czas na historię

Potem ogłosili ciążę i zaczęli sprzeciwiać się wszelkim rozmowom o przeprowadzce, zarzucając nam nawet, że jesteśmy bezduszni. W rezultacie znaleźliśmy się w trudnej sytuacji utraty potencjalnego dochodu z wynajmu i konieczności wspierania ich w nieskończoność, nie widząc z ich strony żadnych wysiłków na rzecz uniezależnienia się.

Zastanawiając się nad tym wszystkim, zdaję sobie sprawę, że nasza próba pomocy mogła być błędem. Spowodowało to tylko, że długo i intensywnie zastanawialiśmy się nad delikatną równowagą między pomocą a dawaniem się wykorzystywać.

Teraz, stojąc przed trudnym wyborem potencjalnej eksmisji własnego syna i jego ciężarnej żony, zadaję sobie pytanie: czy nasz początkowy akt dobroci był rozważny, czy też nasze dobre intencje nieuchronnie doprowadziły do ​​tej trudnej sytuacji? Może powinniśmy zachować się wtedy zupełnie inaczej, od razu zmuszając młodych do usamodzielnienia się.

Kobieta/YouTube @Historie Życiowe
Kobieta/YouTube @Historie Życiowe
Kobieta/YouTube @Historie Życiowe

Co zrobilibyście, gdybyście znaleźli się na naszym miejscu? Ja sama nie wiem, jak się zachować!

To też może cię zainteresować: Z życia wzięte. "Nie sądziła, że jej przyjaciółka może mieć rację": Dziś dziękuje jej za te cenną radę