Jedna z czytelniczek portalu „Styl” postanowiła podzielić się swoją historią. Teresa do tej pory urządzała Wigilię w swoim domu. Tym razem syn i synowa zaprosili ją do siebie. Od początku była co do tego sceptyczna, ale w końcu stwierdziła, że wreszcie będzie miała okazję trochę odpocząć. Kiedy synowa przedstawiła jej świąteczne menu, Teresa przecierała oczy ze zdumienia. „A gdzie w tym wszystkim tradycja? Nie zniosę tego!” – napisała w swoim liście.

Na takie święta się nie pisałam!

Teresa zdradziła, że rodzinną tradycją było to, że cała rodzina spotykała się u niej w domu na święta. Sporo musiała się wtedy napracować, ale zawsze udawało jej się wszystko ogarnąć, tym bardziej że jej bliscy rozdzielali pomiędzy siebie część potraw i przynosili je na Wigilię.

Tegoroczna Wigilia będzie pierwszą, której Teresa nie będzie przygotowywała. Wszystko po tym, jak jej syn i synowa stwierdzili, że zaproszą wszystkich do siebie. Autorce listu nie łatwo było się z tym pogodzić, ale w końcu uznała, że może to i lepiej, bo będzie mogła sobie wreszcie odpocząć.

To nie jedyny plus, jaki znalazła w tej sytuacji. Odetchnęła z ulgą, że nie będzie musiała szukać dla wnuków zamienników dań, których oni nie jedzą.

Seniorka/YouTube @Historie Życiowe
Seniorka/YouTube @Historie Życiowe
Seniorka/YouTube @Historie Życiowe

Synowa pokazała mi swoje świąteczne menu

Ostatnio synowa podzieliła się z Teresą swoim pomysłem na świąteczne menu. „Mnie aż zamurowało, gdy się o tym dowiedziałam” – napisała w swoim liście. Wszystko przez to, że na wigilijnym stole mają się pojawić nugettsy, frytki i zupa pomidorowa.

Teresa nie kryje rozgoryczenia. Nie rozumie, dlaczego synowa zdecydowała się na tak daleko idące odstępstwa od tradycji. Najbardziej mierzi ją to, że na stole pojawi się mięso, choć przecież tradycją jest, że w Wigilię nie je się mięsa.

„Dobrze, że w planie są też ryby i pierogi z barszczem, bo ja nawet nie miałabym co tam zjeść. W przyszłym roku na pewno nie zgodzę się na wigilię u nich. Nie ma mowy!” – stwierdziła.

Seniorka/YouTube @Wieści-24
Seniorka/YouTube @Wieści-24
Seniorka/YouTube @Wieści-24

A wy, co o tym sądzicie?

To też może cię zainteresować: Z życia wzięte. Tamto spotkanie zmieniło nasze życie. Pomogliśmy starszej kobiecie, nie spodziewając się, że ona zrobi dla nas tak wiele

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Danuta Holecka finalnie zabrała głos w sprawie doniesień o swoim odejściu z TVP. Gwiazda telewizji powiedziała dość. Zaskakujący finał medialnej afery

O tym się mówi: Kobieta postanowiła podzielić się swoim patentem na przygotowanie choinki. Zamieszczone przez nią nagranie wywołało w sieci burzę