Jak przypomina portal "Super Express", 3 maja ojciec Tadeusz Rydzyk będzie obchodził swoje 78. urodziny. Przy tej okazji tabloid dotarł do zaskakujących informacji na temat toruńskiego redemptorysty. Wiadomo, co duchowny robił w latach 80. ubiegłego wieku w żeńskim zgromadzeniu zakonnym. Poznajcie szczegóły!

Najbardziej znany duchowny w Polsce

Nie ulega wątpliwości, że ojciec Tadeusz Rydzyk jest jednym z najbardziej znanych duchownych w naszym kraju. Toruński redemptorysta od lat 90. ubiegłego wieku prowadzi Radio Maryja, do którego z czasem dołączyły kolejne projekty (m.in. Telewizja Trwam). Duchowny dorobił się sporego grona sympatyków, nie tylko wśród "zwykłych" Polaków, ale i polityków.

Nie raz na wydarzeniach organizowanych przez ojca Rydzyka pojawiali się czołowi politycy Zjednoczonej Prawicy na czele z Jarosławem Kaczyńskim. Polityków obozu władzy nie zabrakło również na niedawnym jubileuszu Radia Maryja. Jak można przypuszczać politycy nie zapomną także o 78. urodzinach toruńskiego redemptorysty, które obchodzić będzie 3 maja.

Ojciec Tadeusz Rydzyk / YouTube: naTemat.pl
Ojciec Tadeusz Rydzyk / YouTube: naTemat.pl
Ojciec Tadeusz Rydzyk / YouTube: naTemat.pl

Ojciec Tadeusz Rydzyk w żeńskim klasztorze!

Przy okazji kolejnych urodzin toruńskiego redemptorysty tabloid postanowił zdradzić mniej znany szczegół z jego życia. Okazuje się, że ojciec Tadeusz Rydzyk w 1986 roku wyjechał do Włoch, skąd przeniósł się rok później do Niemiec, gdzie pracował w jednym z tamtejszych żeńskich zgromadzeń zakonnych.

Co ciekawe, pojawiają się plotki, że późniejszy założyciel Radia Maryja, dorabiał u naszych zachodnich sąsiadów w dość nietypowy dla przedstawicieli duchowieństwa sposób. Niemieckie zakonnice miały relacjonować, że Rydzyk handlował samochodami. Na tym jednak redemptorysta nie poprzestał.

"Rozkręcił także inny biznes, z wyjazdami do Medjugorie. Biznes - który jak się okazało - przynosił krocie" - czytamy w "Super Expressie".

Tadeusz Rydzyk. Źródło: youtube.com
Tadeusz Rydzyk. Źródło: youtube.com
Tadeusz Rydzyk. Źródło: youtube.com

Spodziewaliście się tego?

To też może cię zainteresować: Posadź to obok pomidorów, a plon będzie wyjątkowo obfity. Z tego patentu korzysta wielu ogrodników

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach:Z życia wzięte. Podczas spowiedzi ksiądz powiedział mi, że żyję w grzechu. Te słowa zmieniły całe moje życie

O tym się mówi:Katarzyna Cichopek i Marcin Hakiel dali się przyłapać. Byli małżonkowie nie byli w stanie powstrzymać emocji. Polały się łzy