Jak przypomina portal "Pomponik", wiele osób, które mają taką możliwość, chętnie uprawia własne warzywa. Jednym z popularniejszych są pomidory. Jeśli zależy wam na obfitym plonie, warto skorzystać z patentu, który stosuje wielu doświadczonych ogrodników.

To warto wiedzieć

Wiele osób coraz chętniej uprawia własne owoce i warzywa, co pozwala nieco zaoszczędzić w sezonie zbiorów i przynosi ogromną satysfakcję. Początkujący ogrodnicy powinni zwrócić uwagę na to, jakie rośliny sadzą obok siebie.

Nie wszystkie rośliny bowiem czują się dobrze w swoim bezpośrednim sąsiedztwie. Są też takie, które będą korzystnie na siebie oddziaływać i chronić przed chorobami. Warto znać te zasady, aby zwiększyć plony. Co posadzić obok pomidorów?

Pomidory / YouTube: ogród na co dzień
Pomidory / YouTube: ogród na co dzień
Pomidory / YouTube: ogród na co dzień

Wsadź to obok pomidorów! Nie pożałujesz!

Aby zapewnić pomidorom jak najlepsze warunki, warto zadbać o to, żeby w ich bezpośrednim sąsiedztwie znalazły się cebula lub czosnek. Dzięki temu zabezpieczymy nasze pomidory przed rozwojem grzybów, a także atakiem szkodników takich jak nicienie, mszyce, czy przędziorki.

Dobrymi sąsiadami dla pomidorów okażą się także zioła, przede wszystkim bazylia, tymianek i rozmaryn. Nie tylko będą wspomagać rozwój pomidorów i korzystnie wpływać na smak owoców, ale będą odstraszać wiele ogrodowych szkodników.

Pomidory / YouTube:  DIY Urban Gardening
Pomidory / YouTube: DIY Urban Gardening
Pomidory / YouTube: ogród na co dzień

Możesz zasadzić w pobliżu także sałatę, szpinak i szczaw. Nie będą one stanowiły żadnej konkurencji dla pomidorów, bo nie pobierają one dużo składników odżywczych potrzebnych pomidorom do wzrostu.

A wy, jaki macie patent na zdrowe i smaczne pomidory?

To też może cię zainteresować: Czekają nas trudne pogodowo godziny. IMGW wydało ostrzeżenia pierwszego stopnia. Czego należy się spodziewać

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Niebywałe odkrycie Sióstr Franciszkanek. Zakonnice natychmiast zaopiekowały się maleńkim dzieckiem. Malec trafił do okna życia bez żadnych rzeczy

O tym się mówi:Smutne wieści dla wszystkich fanów polskiego kina i teatru. Nie ma już wśród nas znanego i lubianego aktora. Odszedł w wieku 94 lat