Jak informuje portal "Interia", najbliższe godziny przyniosą niespokojną pogodę. Już we wtorek 25 kwietnia odczujemy spadek temperatury. Będzie on największy w centralnej i zachodniej części naszego kraju. Nocą możemy się spodziewać wystąpienia przygruntowych przymrozków. Możliwe są również burze z gradem, a także intensywne opady deszczu. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia.

Pogoda na wtorek 25 kwietnia

We wtorek 25 kwietnia chwil ze słońcem mogą spodziewać się jedynie mieszkańcy Pomorza. W pozostałej części kraju dominować będzie zachmurzenie z przelotnymi opadami deszczu. Najsilniejsze opady wystąpią w południowej Polsce. Najcieplej będzie na Podlasiu, gdzie temperatura wzrośnie do 17 stopni. W centrum termometry wskażą 13 stopni, na wybrzeżu 9.

Mieszkańcy wschodnich województw mogą spodziewać się burz z intensywnymi opadami deszczu do 15 mm. Wiatr w trakcie burz może osiągać prędkość 60 km na godzinę. W związku z możliwością wystąpienia burz IMGW wydało ostrzeżenia.

IMGW wydało ostrzeżenia pierwszego stopnia

Alert pierwszego stopnia przed burzami IMGW wydało dla wschodnich powiatów województwa warmińsko-mazurskiego, powiatu ostrowskiego, siedleckiego i ostrowskiego na Mazowszu, wschodnich powiatów województwa lubelskiego oraz dla całego Podlasia.

Alert pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami deszczu obowiązuje w południowych powiatach Małopolski i Podkarpacia. Na wskazanych obszarach może spaść od 30 do nawet 50 mm deszczu w ciągu 24 godzin.

IMGW prognozuje również możliwość wprowadzenia alertów związanych z wystąpieniem przygruntowych przymrozków. Miałby on obowiązywać w województwach lubuskim, wielkopolskim, dolnośląskim, łódzkim, opolskim, świętokrzyskim, małopolskim i podkarpackim. Zachęcamy was do śledzenia alertów.

A jaką aurą was przywitał wtorek?

To też może cię zainteresować: Wierni nie kryją oburzenia propozycją księdza. Tego zażyczył sobie duchowny od rodziców dzieci pierwszokomunijnych

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Niebywałe odkrycie Sióstr Franciszkanek. Zakonnice natychmiast zaopiekowały się maleńkim dzieckiem. Malec trafił do okna życia bez żadnych rzeczy

O tym się mówi:Smutne wieści dla wszystkich fanów polskiego kina i teatru. Nie ma już wśród nas znanego i lubianego aktora. Odszedł w wieku 94 lat