Czwartego marca 2001 roku, czyli równo 12 lat temu zmarła znana polska aktorka Irena Kwiatkowska. Kultowa aktorka niejednokrotnie otarła się o śmierć. Jak kiedyś wyznała, raz przeżyła nawet śmierć kliniczną.

Irena Kwiatkowska przeżyła śmierć kliniczną

Irena Kwiatkowska była znaną polską aktorką. Gwiazda występowała nie tylko na szklanym ekranie, ale również na deskach teatru. Była również artystką kabaretową. Irena Kwiatkowska należała do tych niezapomnianych polskich gwiazd. Aktorka przyszła na świat w Warszawie w 1912 roku. Gwiazda dożyła blisko stu lat. Czy miała jakiś sekret dlugożywotności?

Marcin Wilk jest autorem biografii Ireny Kwiatkowskiej pt. Kwiatkowska. Żarty się skończyły. To właśnie w tej pozycji znaleźliśmy mnóstwo informacji dotyczących aktorki. Między innymi udało nam się doszukać sekreto długowieczności Kwiatkowskiej. Jak się dowiedzieliśmy, aktorka przestrzegała w życiu kilku ważnych zasad. Kilka z nich dotyczyło między innymi żywienia.

Dieta aktorki składała się z kilku zasad. Wilk opisał w biografii dokładnie siedem z nich. Jak się okazuje, aktorka spożywała owoce tylko i wyłącznie na pusty żołądek. Węglowodany spożywała osobno, nie łączyła ich z mięsem, jarzynami i surówkami. Podobnie nie łączyła nabiału z wędlinami. Po spożyciu mięsa nie jadła nic przez cztery godziny. Nigdy nie pila w trakcie posiłków. Nie pila mocnej herbaty i alkoholu.

Aktorka zdradziła także, że w czasie swojego życia przeżyła śmierć kliniczna. Miało to miejsce podczas jednej z wizyt w szpitalu, gdzie straciła przytomność. Jak przyznała, trafiła wówczas do nieba, ale nie chciała w nim zostać. Bóg pozwolił jej wrócić do świata żywych.