Znaki zodiaku to jedno, ale zupełnie nowym zagadnieniem są duchowe zwierzęta. Idea ta wywodzi się oczywiście z kultury Indian. Każdej dacie urodzenia przypasowane jest odpowiednie zwierzę. Jego cechy świadczą o naszym charakterze. Stąd też w indiańskich podaniach niejednokrotnie pojawiały się przydomki Niedźwiedź, Zając czy Sokół. Sami sprawdźcie jakim zwierzęciem jesteście!

Jaki totem jest Ci przypisany?

 • 21 marca – 20 kwietnia – Jastrząb
 • 21 kwietnia – 20 maja – Bóbr
 • 21 maja – 21 czerwca – Jeleń
 • 22 czerwca – 22 lipca – Dzięcioł
 • 23 lipca – 23 sierpnia – Łosoś
 • 24 sierpnia – 22 września – Niedźwiedź
 • 23 września – 22 października – Kruk
 • 23 października – 22 listopada – Wąż
 • 23 listopada – 21 grudnia – Sowa
 • 22 grudnia – 20 stycznia – Gęś
 • 21 stycznia – 19 lutego - Wydra
 • 20 lutego – 20 marca – Wilk

Jastrząb reprezentuje ogromną pasję, niezależność, wolność, a także siłę oraz oddanie. Są to naturalny przywódcy, jednak zdarzają się jednostki impulsywne i niecierpliwe. Świetnie działają samodzielnie.

Bobry bardzo dobrze radzą sobie z pokonywaniem przeszkód, szybko przystosowują się do środowiska i są silne. Osoby, których totemem jest Bóbr odznaczają się ogromną cierpliwością, są zaradni i dowcipni, a także bystrzy.

Jelenie to zwierzęta kruche i delikatne, podobnie jak osoby o tym totemie. Dodatkowo są one bardzo ruchliwe, szybko się denerwują i trudno im skupić się na jednej rzeczy. Uwielbiają towarzystwo innych, ale często dopadają je wahania nastrojów.

Zgadzasz się z tym?

Dzięcioły odznaczają się opiekuńczością, hojnością i odwagą. Są dobrymi rodzicami i przywiązują się do miejsc, w których mieszkają. Czasem jednak przemawia w nich zaborczość oraz mają skłonności do obrażania się.

Łososie są natomiast kojarzone z determinacją do tego, aby zawsze iść pod prąd. Nie ma dla nich rzeczy niemożliwych. Są urodzonymi przywódcami i chętnie spędzają czas w towarzystwie innych. Niekiedy można ich uznać za egoistów, jednak tak naprawdę są bardzo lojalni i stabilni w uczuciach.

Osoby, których totemem jest Niedźwiedź są bardzo spostrzegawcze i samokrytyczne. Odznaczają się perfekcjonizmem, są pracowici i inteligentni. Osoby te potrafią zachować klasę i umiar, jednak często kierują się przekonaniami i instynktem.

Kruki cechują się wysoką inteligencją, są czarujący i błyskotliwi. Potrafią słuchać rad i są bardzo dobrymi mediatorami w kłótniach. Świetnie sprawdzają się w roli posłańców. Jednak należy uważać, kiedy powierzamy im swoje tajemnice.

Węże potrafią świetnie radzić sobie nawet z ogromnymi stratami. Szybko się przemieniają i odradzają. Dobrze balansują między życiem i śmiercią. Cechują się niebywałą intuicją. Bywają jednak uparte i agresywne, a często także popadają w wahania nastroju.

Sowy od wieków kojarzone są z inteligencją i rozwagą. Potrafią także odróżnić dobro od zła i wydać sprawiedliwy wyrok. Rozumieją rzeczy, których wiele osób nie potrafi pojąć. Mają dobre serce i są bardzo wierne w przyjaźni.

Gęsi odznaczają się natomiast roztropnością i czystością. Lubią jednak poznawać nowe osoby i przeżywać przygody. Są stałe w uczuciach, zdeterminowane i pracowite. Niestety, są także podatne na uzależnienia!

Wydry cechuje niezależność i nieustanna chęć przygody. Symbolizują życzliwość i pokój, a także nie przywiązują się do materialnych bogactw. Są inteligentne, zabawne i zaradne. Nie opierają swoich kroków na opiniach innych, a mimo tego mają wokół siebie wielu przyjaciół.

Wilki to zwierzęta tajemnicze. Są wrażliwe i silnie reagują na otoczenie. Najbardziej ufają swojemu instynktowi, lubią spędzać czas samotnie i cenią sobie niezależność. Jednocześnie odczuwają one potrzebę przynależności do stada.

Jak informował portal "Życie News": CORAZ WIĘKSZE PROBLEMY Z KOMUNIKACJĄ MIEJSKĄ W CAŁEJ POLSCE. LINIE AUTOBUSOWE ZNIKAJĄ JEDNA PO DRUGIEJ. ADRIAN ZANDBERG O KRYZYSIE W TRANSPORCIE

Przypomnij sobie: MAŁGORZATA FOREMNIAK ZMAGA SIĘ Z BARDZO POWAŻNYMI PROBLEMAMI ZDROWOTNYMI. GWIAZDA MUSIAŁA UKRYWAĆ DOLEGLIWOŚCI PODCZAS PRACY NAD PLANIE „MAM TALENT”

Portal "Życie News" pisał również: PORYWAJĄCE ZACHOWANIE IGI ŚWIĄTEK PODCZAS WTA FINALS. TENISISTKA KOMPLETNIE ZASKOCZYŁA RYWALKĘ I ODNIOSŁA BŁYSKAWICZNE ZWYCIĘSTWO. AMERYKANKA ZDUMIONA

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: KOLEJKI DO SPECJALISTÓW SPĘDZAJĄ POLAKOM SEN Z POWIEK. WIELE OSÓB NIE WIE, ILE CZEKA SIĘ NA WIZYTĘ U PSYCHOLOGA. BYWA, ŻE TRZEBA SIĘ NACZEKAĆ