Wiele osób do dziś jest bardzo przesądnych. Niektórzy nigdy nie przejdą przez otwartą bramę cmentarza, bowiem uważają, że skutkuje to śmiercią kogoś bliskiego. Wiele osób nie stawia torebki na podłodze, w obawie przed utratą pieniędzy. Nie powinno się także rozkładać parasola w domu, gwizdać czy mierzyć stóp, bowiem według przesądów, wszystkie te czynności mają bowiem przynosić nieszczęście. Ile jest w tym prawdy?

Wierzycie w takie przesądy?

Okazuje się jednak, że nawet tak prozaiczne czynności jak rzucenie ubrań na oparcie krzesła czy też na drzwi, dla wielu osób jest niedopuszczalne. Według niektórych przesądów, wieszanie ubrań na krześle może spowodować utratę pieniędzy. Inni twierdzą natomiast, że takie przyzwyczajenie powoduje staropanieństwo lub starokawalerstwo.

Nigdy tego nie rób jeśli chcesz być szczęśliwy!

Co ciekawe, wieszanie ubrań na drzwiach ma natomiast spowodować, że będziemy skazani na nieprzewidzianą i niechcianą rozłąkę z domem rodzinnym i najbliższymi nam osobami. Inne osoby wierzące w przesądy twierdzą natomiast, że wieszanie ubrań na drzwiach powoduje poważne, rodzinne kłótnie.

A czy Wy wierzycie w przesądy i faktycznie wystrzegacie się takich zachowań, które według wierzeń, mogą sprowokować nieszczęście? Jakie macie zdanie na ten temat?

Jak informował portal "Życie News": CORAZ WIĘKSZE PROBLEMY Z KOMUNIKACJĄ MIEJSKĄ W CAŁEJ POLSCE. LINIE AUTOBUSOWE ZNIKAJĄ JEDNA PO DRUGIEJ. ADRIAN ZANDBERG O KRYZYSIE W TRANSPORCIE

Przypomnij sobie: MAŁGORZATA FOREMNIAK ZMAGA SIĘ Z BARDZO POWAŻNYMI PROBLEMAMI ZDROWOTNYMI. GWIAZDA MUSIAŁA UKRYWAĆ DOLEGLIWOŚCI PODCZAS PRACY NAD PLANIE „MAM TALENT”

Portal "Życie News" pisał również: PORYWAJĄCE ZACHOWANIE IGI ŚWIĄTEK PODCZAS WTA FINALS. TENISISTKA KOMPLETNIE ZASKOCZYŁA RYWALKĘ I ODNIOSŁA BŁYSKAWICZNE ZWYCIĘSTWO. AMERYKANKA ZDUMIONA

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: KOLEJKI DO SPECJALISTÓW SPĘDZAJĄ POLAKOM SEN Z POWIEK. WIELE OSÓB NIE WIE, ILE CZEKA SIĘ NA WIZYTĘ U PSYCHOLOGA. BYWA, ŻE TRZEBA SIĘ NACZEKAĆ