W ostatnim czasie głośno mówi się na temat obaw dotyczących dostaw prądu podczas nadchodzącej zimy. W takim wypadku warto mieć w domu nieco świec, aby móc wspomóc się w chwilach, gdy faktycznie zostaniemy odcięci od elektryczności.

Świece mogą się nam przydać już tej zimy. Lepiej miejmy je w swoich domach

Co ciekawe, istnieją również triki, które w łatwy sposób pomogą nam przedłużyć żywotność świec. Co należy zrobić, aby świeca paliła się dłużej niż zazwyczaj?

Świece wypalają się o wiele szybciej wtedy, kiedy w pomieszczeniu jest zbyt ciepło lub tez wtedy, kiedy sama świeca znajduje się na takiej powierzchni, która mocno odbija ciepło. Dodatkowo świece spalają się o wiele szybciej wtedy, kiedy ich knot jest zbyt długi lub nie odlewamy roztopionego nadmiaru wosku.

Warto o tym wiedzieć, jeśli chcemy wydłużyć proces spalania świecy

Możemy jednak przedłużyć działanie świecy w jeden, bardzo prosty sposób. Okazuje się, że niezwykle skuteczne jest rozsypanie na powierzchni wosku niewielkiej ilości soli. Co ciekawe, przedłużenie spalania świecy możemy uzyskać także poprzez umieszczenie jej na kilka godzin w zamrażalniku. Dzięki temu wosk stwardnieje i do jego roztopienia będzie dochodzić o wiele dłużej niż zazwyczaj, a zatem świeca będzie nam służyć przez dłuższy czas.

Jak informował portal "Życie News": CORAZ WIĘKSZE PROBLEMY Z KOMUNIKACJĄ MIEJSKĄ W CAŁEJ POLSCE. LINIE AUTOBUSOWE ZNIKAJĄ JEDNA PO DRUGIEJ. ADRIAN ZANDBERG O KRYZYSIE W TRANSPORCIE

Przypomnij sobie: MAŁGORZATA FOREMNIAK ZMAGA SIĘ Z BARDZO POWAŻNYMI PROBLEMAMI ZDROWOTNYMI. GWIAZDA MUSIAŁA UKRYWAĆ DOLEGLIWOŚCI PODCZAS PRACY NAD PLANIE „MAM TALENT”

Portal "Życie News" pisał również: PORYWAJĄCE ZACHOWANIE IGI ŚWIĄTEK PODCZAS WTA FINALS. TENISISTKA KOMPLETNIE ZASKOCZYŁA RYWALKĘ I ODNIOSŁA BŁYSKAWICZNE ZWYCIĘSTWO. AMERYKANKA ZDUMIONA

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: KOLEJKI DO SPECJALISTÓW SPĘDZAJĄ POLAKOM SEN Z POWIEK. WIELE OSÓB NIE WIE, ILE CZEKA SIĘ NA WIZYTĘ U PSYCHOLOGA. BYWA, ŻE TRZEBA SIĘ NACZEKAĆ