Kto z nas nie lubi przypatrywać się życiu zwierząt? Sami w swoich domach nieustannie obserwujemy zachowania naszych pupili, a sieć codziennie zalewają tysiące filmików obrazujących zachowania psów, kotów czy innych czworonogów.

Urocze nagranie

Jak podaje portal Daily Mail, ostatnio w sieci pojawił się filmik, który natychmiast skradł serca internautów. Na początku nagrania widać, jak młody tygrys amurski próbuje wdrapać się po grzbiecie swojej mamy, prosto na jej głowę. Młodzieniec chwyta się ząbkami uszu swojej rodzicielki, jednak finalnie nie udaje mu się osiągnąć celu i poddaje się skacząc na ziemię wprost z grzbietu mamy.

Dalsza część nagrania pokazuje, jak młode tygryski śpią na grzbiecie swojej mamy i nagle zostają wybudzone ze swojej drzemki. Maluchy próbują ponownie ułożyć się do snu, jednak bezskutecznie. Jeden z tygrysków oddala się od swojej rodziny i ucieka bawić się w trawie.

Dbajmy o naturę

Filmiki nagrane zostały w ZOO Norwich, a nagrania zrealizował Talvinder Chohan, który od lat fascynuje się życiem dzikich zwierząt.

- Podoba mi się, jak tygrysica jest tak potężna, a jednocześnie tak delikatna i myślę, że takie obrazy mogą pomóc ludziom utożsamić się z tygrysami i docenić je, co jest krokiem w kierunku ich ochrony z korzyścią, przyjemnością i edukacją dla przyszłych pokoleń – mówił fotograf.

Tygrysy to ogromne i piękne zwierzęta. Jak podaje National Geographic, niestety w ostatnim czasie na naszej planecie pozostało tylko dziewięć gatunków tych dostojnych zwierząt. A tygrysy amurskie, przedstawione na filmiku, są obecnie gatunkiem najbardziej zagrożonym wyginięciem.

Jak informował portal "Życie News": CORAZ WIĘKSZE PROBLEMY Z KOMUNIKACJĄ MIEJSKĄ W CAŁEJ POLSCE. LINIE AUTOBUSOWE ZNIKAJĄ JEDNA PO DRUGIEJ. ADRIAN ZANDBERG O KRYZYSIE W TRANSPORCIE

Przypomnij sobie: MAŁGORZATA FOREMNIAK ZMAGA SIĘ Z BARDZO POWAŻNYMI PROBLEMAMI ZDROWOTNYMI. GWIAZDA MUSIAŁA UKRYWAĆ DOLEGLIWOŚCI PODCZAS PRACY NAD PLANIE „MAM TALENT”

Portal "Życie News" pisał również: PORYWAJĄCE ZACHOWANIE IGI ŚWIĄTEK PODCZAS WTA FINALS. TENISISTKA KOMPLETNIE ZASKOCZYŁA RYWALKĘ I ODNIOSŁA BŁYSKAWICZNE ZWYCIĘSTWO. AMERYKANKA ZDUMIONA

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: KOLEJKI DO SPECJALISTÓW SPĘDZAJĄ POLAKOM SEN Z POWIEK. WIELE OSÓB NIE WIE, ILE CZEKA SIĘ NA WIZYTĘ U PSYCHOLOGA. BYWA, ŻE TRZEBA SIĘ NACZEKAĆ