Miłośnicy ogrodnictwa i nie tylko, sadzą kalinę na swojej działce z różnych powodów. Niektórzy uważają ją za piękną dekorację okolicy, podczas gdy inni wierzą we wróżby, zgodnie z którymi roślina chroni dom przed problemami, inspiruje i dostarcza energii.

Czemu kiedyś służyła kalina?

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Anna Chuszcza (@anna_ch_5m)

Kalina to nazwa rośliny, którą większość ogrodników dobrze zna. Jest to prawdopodobnie powód, dla którego Viburnum zapewnia nam tak szeroką gamę wszechstronnych i elastycznych krzewów, które pasują do naszych ogrodów.

Zimowe kwiaty, letnie kwiaty, zapach, jesienny kolor, wiecznie zielone, a nawet jagody Viburnum zapewniają to wszystko. Słońce, cień, mokro i sucho - Kalina na każde warunki. Duże, małe, masowo sadzone, sadzone okazowo, żywopłotowe, a nawet odporne na dużą wilgotność, kaliny są naprawdę uniwersalne.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Agnieszka Pliszka (@1978.aga)

Nasi przodkowie wierzyli, że kalina jest szczególnym drzewem, które przyciąga szczęście do domu, zapewnia ukojenie w miłosnych smutkach i pomaga znaleźć rozwiązania w trudnych sytuacjach. Kalina była kiedyś sadzona obok domu nowożeńców, aby przyciągnąć wzajemne zrozumienie i wzmocnić małżeństwo.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Jola Byczek (@byczekjola)

Gałęzie i owoce rośliny to potężny amulet. Wystarczy włożyć do kieszeni małą garść suszonych owoców. Jeśli noszenie ich jest niewygodne, włóż do torby kilka gałęzi tego drzewa. Wtedy nikt nie będzie w stanie wyrządzić szkody i zła.

To też może cię zainteresować: Zasiłek pogrzebowy może niebawem wzrosnąć. Jakie są na to szanse i ile wyniesie po zmianach

O tym się mówi: Odszedł lider kultowego zespołu. "Świat stracił jednego z najwspanialszych piosenkarzy, jacy kiedykolwiek żyli"

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Z życia wzięte. Syn chciał oddać matkę do domu opieki. Przed wyjściem zajrzał do szkatułki. To wpłynęło na dalsze wydarzenia