Jak przekazuje portal "Dzień dobry TVN", w wieku 76. lat zmarł wokalista oraz współtwórca kultowej grupy Nazareth. Informację o śmierci artysty przekazał w mediach społecznościowych jeden z członków zespołu.

Nie żyje Dan McCafferty

Wielbiciele hardrockowej grupy Nazareth pogrążyli się w żałobie. We wtorek 8 listopada zmarł Dan McCafferty, który był współzałożycielem oraz wokalistą legendarnej szkockiej grupy. Artysta osierocił dwoje dzieci i pozostawił pogrążoną w żalu żonę Maryann. Informacja o śmierci muzyka za pośrednictwem mediów społecznościowych przekazał basista grupy Pete Agnew.

W swoim poruszającym wpisie Agnew przyznał, że to najsmutniejsze, co mógł kiedykolwiek napisać. Podkreślił, że śmierć McCafferty'ego to nie tylko strata męża, ojca i przyjaciela, ale także jednego z najlepszych muzyków na świecie. "Na razie jestem zbyt smutny, by powiedzieć coś więcej" - napisał Pete Agnew.

Kim był Dan McCafferty?

Dan McCafferty przyszedł na świat 14 października 1946 roku w miejscowości Dumfermline. W latach 60. powołał do życia grupę Nazareth, która zaczęła się cieszyć ogromną popularnością na Wyspach Brytyjskich. Momentem przełomowym dla całej grupy, było wydanie albumu "Hair of the Dog", który przyniósł im fanów na całym świecie.

Dan McCafferty występował z grupą Nazareth przez 45. lat. W 2013 roku wokalista ogłosił zakończenie swojej przygody z zespołem, co miało związek z poważnymi problemami ze zdrowiem. Artysta zmagał się z POCHP (przewlekłą obturacyjną chorobą płuc). Zdecydowano, że nowym wokalistą Nazarethu zostanie Linton Osborne.

Jego głos mogliśmy usłyszeć jeszcze na albumie "Rock 'n' Roll Telephone", którą Nazareth wypuścił w 2014 roku, a także na jego solowej płycie, która światło dzienne ujrzała w 2019 roku.

Na ten moment nie ma informacji, co było bezpośrednią przyczyną śmierci Dana McCafferty'ego.

Należeliście do grona fanów grupy Nazareth?

To też może cię zainteresować: Skandal wokół dziecka z Okna Życia. Wszystko przez jedną decyzję zakonnic. Co się stało

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Sernik bez pieczenia. Robi się szybko, a cała rodzina zadowolona

O tym się mówi: Paulina Smaszcz nie daje o sobie zapomnieć. Była żona Macieja Kurzajewskiego zamieściła w sieci pismo. Co się w nim znalazło