Jak zdążyły już ustalić najbardziej mainstreamowe tabloidy, praktykowanie tradycji chrześcijańskich aktualnie nie cieszy się popularnością wśród młodych ludzi zamieszkujących Polskę.
Po co parom z dziećmi ślub kościelny?
Jest to trend bardzo znany w krajach Zachodnich, chociaż w najbardziej trudnych i niosących grozę czasach wielu ucieka się właśnie do modlitwy.
Niemniej jednak jest wielu ateistów, którzy nigdy nie mieli zbyt wiele wspólnego z wiarą i żadną religią. To właśnie pytania takich ludzi są największym wyzwaniem dla duchownych prężnie działających na mediach społecznościowych, jak na przykład platforma społecznościowa TikTok.
O księdzu Sebastianie Picurze wspominaliśmy już na łamach naszego serwisu, a to dlatego, że jest to duchowny podejmujący trudne wyzwania w postaci niekuriozalnych pytań zadanych mu przez internautów.
Jedna z użytkowniczek zadała księdzu Sebastianowi pytanie odnośnie konieczności przystępowania do sakramentu ślubu w chwili, gdy para ma już wspólne dziecko. Duchowny jak zwykle, odpowiedział na pytanie w formie krótkiego i treściwe go filmiku. Czego dowiadujemy się z treści tego materiału?
@ks.sebastianpicur Odpowiadanie użytkownikowi @xcggxhyxfhvc #ksiadz #wiara #dziecko #małżeństwo #ślub ♬ Wish You Were Here (feat. Khalid) - Lukas Graham
Jak się okazuje, "posiadanie dziecka nie jest przeszkodą, do przyjęcia sakramentu małżeństwa. Unikajmy skrajności" - odpowiedział hasłami ks. Sebastian Picur. Wiemy jednak, że prawo kanoniczne i wewnętrzne zasady wprowadzane w poszczególnych parafiach, znacznie utrudniają narzeczonym wstąpienie w związek małżeński na drodze przyjęcia sakramentu małżeństwa.
Wymaganie świadectwa szkolnego raczej nie sprzyja ochoczemu stawaniu na ślubnym kobiercu, a tym bardziej długoletnie śledztwa kanoniczne w przypadku potrzeby stwierdzenia nieważności sakramentu małżeństwa, zawartego wcześniej z kimś innym.
O tym się mówi: Największy szczęściarz wśród znaków zodiaku. Czy jesteś na szczycie listy w rankingu