Nawet pomimo mycia, ramy okien wykonanych z PCV po jakimś czasie żółkną i tworzą się na nich irytujące plamy.

Portal „o2” podaje kilka przydatnych wskazówek na to jak sobie poradzić z tym problemem albo już teraz mu kompletnie zapobiec.

Na ratunek oknom

W sklepach jest oczywiście pełno środków, które są przeznaczone do czyszczenia plastiku i przywracają biały kolor zabrudzonym framugom.

Można też jednak skorzystać z domowych i znacznie tańszych sposobów. Jednym z nich jest specyfik zrobiony z połączenia sody oczyszczonej z odrobiną octu i soku z cytryny aż powstanie pasta. Smarujemy nią ramy i zostawiamy na kilka minut, a potem myjemy czystą wodą.

Innym sposobem jest przygotowanie płynu z octu (1/3 szklanki), wody (1/2 szklanki), soku wyciśniętego z cytryny (2 łyżki) i odrobiny płynu do mycia naczyń. Takim płynem trzeba spryskać ramy okna i przetrzeć ścierką z mikrofibry.

Mycie okien. Źródło: Youtube Marzena Korczyk
Mycie okien. Źródło: Youtube Marzena Korczyk

By nasze okna były w dobrym stanie, nie wolno zapomnieć o regularnym czyszczeniu. Powinno się to odbywać przynajmniej jeden raz w miesiącu.

Warto używać do czyszczenia mleczka lub sody oczyszczonej dodanej do wody. Ma ona działanie wybielające dzięki czemu na dłużej utrzymamy jasny kolor ram.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnim czasie: Msza w intencji Lecha Wałęsy. Wierni modlili się o jego zdrowie w jednym z kościołów. W jakim stanie jest były prezydent

Jak informował portal „życie.news”: Czworo dzieci porwanych przez nieznanego mężczyznę. Policja apeluje o pomoc. Sprawca ma długą brodę i bardzo charakterystyczny tatuaż

Ze świata znanych ludzi informowaliśmy o: Gabriela Muskała i Zbigniew Zamachowski nie będą z tego zadowoleni. Czy Monika Richardson pokrzyżuje plany swojego byłego partnera

Sprawdź również ten artykuł: Antek Królikowski już nie ukrywa się z czułościami wobec nowej partnerki. Najnowsze zdjęcia aktora mówią wszystko. Musi być niesamowicie zakochany