Marek Ast i Antoni Mężydło to polityczny przeciwnicy. Okazuje się jednak, że obaj panowie są po 60 – tce i w bardzo podobny sposób dbają o swoje zdrowie!

Jakie to sposoby?

Podczas rozmowy z dziennikarzami Pomorskiej, Antoni Mężydło wyznał, że jeszcze do niedawna biegał w maratonach i jeździł na rolkach. W 2006 roku uzyskał tytuł mistrza świata parlamentarzystów przebiegając 42 kilometry w 3 godziny i 27 minut.

Teraz, ze względu na wiek, znany polityk wybiera jednak bardziej wyważone dyscypliny sportowe, ale nieustannie dba o swój ruch! Jeździ na rowerze, dużo spaceruje, trenuje marszobiegi czy też wykonuje ćwiczenia rehabilitacyjne. Polityk wyznał, że w dbałości o jego zdrowie najważniejszy jest ruch, bowiem z dietą to różnie u niego bywa.

Jak Marek Ast dba o zdrowie?

Jak podaje portal Super Express, polityk Prawa i Sprawiedliwości - Marek Ast dba o swoje zdrowie w dość podobny sposób. Mężczyzna na swojej stronie internetowej zaznacza, że uwielbia spacery oraz wycieczki rowerowe. Latem pracuje w ogrodzie, a zimą biega na nartach.

Podczas rozmowy z Super Expressem polityk zaznaczył jednak, że przed podjęciem aktywności fizycznej po 60 – tce, warto jest się kompleksowo przebadać, aby sprawdzić, czy na pewno każda forma wysiłku jest dla nas odpowiednia.

Obaj panowie podkreślają, że jedzą dość zdrowo i lekko. Jedzą mało mięsa, a częściej sięgają po ryby i owoce morza. Starają się unikać potraw tłustych i ciężkich.