Nadal trwa kalendarzowe lato, więc nikt z nas nie chce nawet myśleć o zbliżającej się zimie. Wiadomo jednak, że jest to nieuchronne, a synoptycy już podjęli pierwsze rozważania na temat tego, jak będzie wyglądać tegoroczna najzimniejsza pora roku.

Jaka będzie tegoroczna zima?

Jak podaje portal Super Express, prognozy długoterminowe, opublikowane ostatnio na portalu Twoja Pogoda sugerują, że zima w tym roku będzie wyjątkowo ciepła. Już w grudniu średnie temperatury będą o wiele wyższe niż zazwyczaj. A styczeń i luty mają być jeszcze cieplejsze.

- Średnia temperatura powietrza w styczniu miałaby być nawet od 1 do 2 stopni wyższa od normy wieloletniej, co oznacza bardzo łagodne temperatury, niewiele mroźnych okresów oraz częściej deszcz i deszcz ze śniegiem aniżeli śnieg – informuje portal Twoja Pogoda.

Polacy są na ten moment zadowoleni z takich przewidywań

Wiadomo jednak, że prognozy długoterminowe często okazują się mało trafne. Jednak nie da się ukryć, że takie przewidywania napawają Polaków optymizmem. Przede wszystkim przez to, że rosnące ceny opłat za ogrzewanie nie wyglądają zbyt optymistycznie, a dodatkowo wiele osób obawia się o problemy z dostawą gazu, spowodowane wojną na Ukrainie i sankcjami nałożonymi na Rosję.